کد خبر: 87186745
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » خاطرات اشرف پهلوی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کتابهایی که شاید هنوز نخوانده باشید...

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

خاطرات اشرف پهلوی

به گزارش فاطر 24؛ درباره زندگی و خصوصیات اخلاقی اشرف، خواهر دوقلوی محمدرضا پهلوی تا به حال کتابهای بسیاری به چاپ رسیده و همگان کم و بیش از آن مطلع اند.

خاطرات اشرف خواندنی است، نه به جهت اینکه خواهر شاه بوده، بلکه به خاطر اینکه در دربار پهلوی یکی از قدرتمندترین زن ها بود، حتی در بیشتر مواقع او به برادرش هم تحکم می کرد و کسی را یارای آن نبود که درباره خلاف هایش از او بازخواست نماید.

کتاب" خاطرات اشرف پهلوی" کتابی است به قلم اشرف پهلوی که به کوشش پژمان آزاد فدا جمع آوری شده و انتشارات به آفرین آن را در 320 صفحه منتشر کرده است.

در بخشی از این کتاب آمده است:" بر اثر تبعید پدرم، خانواده تیمورتاش- و دوست دیرین من مهرپور- توانستند به تهران بازگردند. من برای اولین بار در عمرم، با مهرپور، برادر او هوشنگ، و تنی چند از دوستان آنان، زندگی اجتماعی جدیدی را که خارج از خانواده سلطنتی بود آغاز کردم.

 کارهایی که ما کردیم، از قبیل گوش دادن به موسیقی، رقص، بحت درباره اخبار دنیا، همه بر اساس ضوابط غربی مناسب و مطلوب شناخته می شد، به خصوص که ناخواهری بزرگم اغلب ما را همراهی می کرد؛ از چارچوب اخلاق و آداب و رسوم ایرانی هم می شد گاه گاه قدمی فراتر گذاشت، مشروط بر اینکه مساله و سرو صدایی در خانواده سلطنتی به وجود نیاورد و بر سنگینی باری که بر دوش برادرم بود نیافزاید. اما این روزها در مقایسه با زندگی ای که قبلا داشتم، روزهای پرماجرایی بود."

 

البته ناگفته نماند که او در خاطراتش تا آنجایی که توان داشت به دروغ توسل شده و خود و برادرش را مبرا از هر خلافی دانسته که جای تعمق دارد.

برای تهیه و مطالعه این کتاب می توانید به کتابخانه های عمومی مراجعه فرمایید.


انتهای پیام/ ن

 

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین