کد خبر: 87197515
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی جنایات آل خلیفه را محکوم کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی رژیم آل خلیفه را نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی دانستند و گفتند : جوان های بیدار و هوشیار بحرینی، برای مقابله با سلطه آمریکا، انگلیس و اسرائیل بر کشوری که خاستگاه علما و بزرگان جهان اسلام است، به پا خاسته و خون می دهند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در دیدار با طلاب، اساتید و فضلای کردستانی مقیم قم که ظهر امروز در دفتر ایشان برگزار شد، با اشاره به شهادت سه تن از جوانان انقلابی بحرین، تصریح کردند: این حرکت زشت و قبیح از جانب رژیم آل خلیفه و آل سعود که ساخته و پرداخته و نوکر آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند رخ داده و آن ها باید بدانند که دنیا در برابر این ظلم سکوت نخواهد کرد. ایشان افزودند: همان گونه که امیرمؤمنان(ع) در نامه به مالک اشتر اشاره داشته اند، هر کس بخواهد حکومت خود را با ریختن خون ناحق تقویت کند، بداند که با ریختن این خون ها باعث غضب خداوند شده و اولین بازخواست خدا در این باره خواهد بود. مرجع عالیقدر خاطر نشان کردند: جوانان هوشیار و بیدار بحرینی بپا خاسته و در برابر ظلم آل خلیفه ایستاده اند و نمی پذیرند که یک مملکت اسلامی زیر سلطه صهیونست ها و آمریکا برود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اهمیت توجه به سطح علمی طلاب، اظهار کردند: تحصیل علوم اسلامی و تفقه در دین از همه موضوعات دیگر مهم‌تر و با فضیلت تر است و دنیای امروز به علمای پژوهشگر و محققی که بتوانند اسلام ناب را به جهان معرفی کنند، نیاز دارد. ایشان ادامه دادند : چند اصل در مسیر طلبگی باید در دستور کار قرار گیرد، که اخلاص به عنوان مهم‌ترین موضوع نیازمند توجه ویژه ای است به طوری که باید اشتغال طلاب برای خدا باشد و این اخلاص به علم اثر و برکت می بخشد و رهبر انقلاب هم طلبگی را بالاترین مقام و بهترین مدال برای خود می دانند.

معظم له همت بلند را دومین عنصر مهم در مسیر طلبگی دانستند و تأکید کردند: ما باید بدانیم در چه مسیری گام برمی داریم؛ مسیری که شیخ مفید و شیخ طوسی در آن گام نهاده اند و باید همت همه ما در این جهت باشد که فقیه شویم، چرا که یک فقیه و عالم می تواند در جامعه اثر گذار باشد، و اگر می بینیم امام خمینی (ره) توانست جهان کفر را به لرزه درآورده و ولوله ای در عالم ایجاد کند، به دلیل این بود که امام یک فقیه مجاهد، یک فقیه سیاستمدار و یک فقیه انقلابی بود و همین مقام فقاهت و عالم بودن باعث ایجاد این همه تحول در عالم شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: جدیت، زحمت و تلاش و نظم و هم چنین توجه به ادبیات به ویژه در بحث صرف و نحو از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه طلبه ها قرار گیرد، چرا که خدمت ما به جامعه از طریق قلم و یا بیان خواهد بود و اگر به ادبیات و صرف و نحو تسلط کافی نداشته باشیم، توان تفقه در دین نخواهیم داشت. مرجع عالیقدر توجه به درس اخلاق را از دیگر وظایف طلبه های علوم دینی برشمردند و ادامه دادند : علاوه بر تفقه در دین، باید به اخلاق نیز مجهز شویم و در مسیر تهذیب اخلاق گام برداریم چرا که اگر یک عالم و فقیه منحرف شود، می تواند جامعه ای را منحرف کند و ما دیدیم که حکم اعدام شیخ فضل الله نوری توسط شیخ زنجانی اعلام شد و یا بلعم باعورا دچار چه انحرافی شد، که این نشان دهنده اهمیت توجه به اخلاق است. ایشان اضافه کردند : درک اوضاع زمان و آشنایی با جهان اطراف، وظیفه دیگری است که بر دوش طلاب علوم دینی قرار دارد، چراکه دشمنان با گسترش علم و فناوری، تمام امکانات خود را در مسیر مقابله با اسلام ناب بسیج کرده اند و ما وظیفه داریم که به علم روز مجهز شده و از اسلام دفاع کنیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود، با توصیه طلاب به خواندن برخی کتاب ها، تصریح کردند: برخی کتاب ها در حکم کتاب بالینی برای طلبه ها است که صحیفه امام راحل(ره) از آن جمله است، چراکه نظر، فرهنگ و آرمان های امام در آن بیان شده است و اگر می خواهیم بفهمیم که چگونه یک فقیه توانست چنین تحولی عظیم در جهان ایجاد کند، باید با فرهنگ امام آشنا شویم و راز انقلابی ماندن حوزه هم در توجه به این آرمان ها نهفته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین