کد خبر: 87213034
تاریخ انتشار: جمعه 01 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » واردات از چین از بودجه عمرانی کشور سبقت گرفت +جدول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آمار گمرک ایران؛

دولت یازدهم در طول فعالیت خود، ۱۰ درصد بیشتر از آنچه که برای طرح های عمرانی کشور بودجه اختصاص داده، صرف واردات کالا از چین کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
واردات از چین از بودجه عمرانی کشور سبقت گرفت +جدول
بر اساس آمار گمرک، معادل ریالی واردات کالا از چین در طول فعالیت دولت یازدهم ۹۵٫۸ هزار میلیارد تومان بوده است. این رقم شامل ۱۴٫۷ هزار میلیارد تومان واردات از چین در نیمه دوم سال ۹۲، ۳۳٫۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۳، ۳۰٫۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ و ۱۷٫۷ هزار میلیارد تومان در ۷ماهه اول سال جاری می‌شود.

این در حالی است که در همین مدت، مجموع بودجه‌ای که دولت یازدهم برای طرح‌های عمرانی اختصاص داده ۸۸٫۶ هزار میلیارد تومان بوده است. این مبلغ شامل ۱۸٫۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نیمه دوم سال ۹۲، 30 هزار میلیارد تومان در سال ۹۳، ۲۷٫۷ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ و ۱۲٫۶ هزار میلیارد تومان در ۷ماهه سال ۹۵ می‌شود.

واردات از چین از بودجه عمرانی سبقت گرفت+ جدول    ///لطفی
 
 

 

در دولت دهم واردات کالا از چین بسیار کمتر از بودجه عمرانی دولت بود به طوری که در مجموع ۴ ساله ۸۸ تا پایان ۹۱، حجم بودجه عمرانی ۲٫۷ برابر واردات از چین بود. این در حالی است که در دولت یازدهم، روند کاملا معکوس شده و دولت مبلغی بیش از پرداخت‌های عمرانی، صرف واردات از چین کرده است.

 

واردات از چین از بودجه عمرانی سبقت گرفت+ جدول    ///لطفی

 

 

 واردات از چین از بودجه عمرانی سبقت گرفت+ جدول    ///لطفی

با توجه به واقعیات آماری فوق، اکنون بهتر است مسئولان ارشد دولت یازدهم پاسخ دهند کدام دولت اشتغال بیشتری برای چینی‌ها ایجاد کرد و کدام دولت توجه بیشتری به توسعه و عمران کشور داشت؟

 واردات از چین از بودجه عمرانی سبقت گرفت+ جدول    ///لطفی
مشرق

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین