کد خبر: 87341906
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 بهمن 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر در دیدار اساتید بسیجی دانشگاه های کشور : تاریخ انقلاب برای نسل جوان بازگو شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه نباید هیچگاه در برابر دشمنان انفعالی عمل کنیم، گفتند: امروز در هیچ کجای جهان همانند جمهوری اسلامی ایران امنیت وجود ندارد و باید همواره تاریخ انقلاب را بازگو کنیم تا نسل جوان بداند که این امنیت چگونه بدست آمده است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در دیدار با جمعی از اساتید بسیجی دانشگاههای کشور با بیان اینکه اسلام نسبت به قدرت و عزت مسلمان بسیار تاکید دارد،‌اظهار داشتند: البته خداوند اصولی را برای مسلمانان در نظر گرفته است که با رعایت آنها میتوانند عزتنمندانه زندگی کنند. ایشان از علم به عنوان نخستین جایگاه انسانی یاد کردند و افزودند: انسانهای جاهل هیچگاه نمیتوانند عزتمند زندگی کنند؛ بنابراین باید همیشه بدنیال کسب علم باشیم، در روایات نیز آمده است که اگر کسی در دوران کودکی و جوانی علم را کسب نکند در دوران پیری پیشرفیتی نخواهد داشت.

مرجع عالیقدر ایمان و باورداشتن به مسائل اعتقادی را اصل دوم در مسائل انسانی دانستند و گفتند: اصل سوم عقل یا همان بصیرت است، باید توجه داشته باشیم ممکن است برخی ها عالم باشند ولی عاقل نباشد و اینکه رهبر معظم انقلاب بر بصیرت داشتن تاکید میکنند همان عقل است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تقوا و تعهد را اصل چهارم عنوان کردند و ادامه دادند: فرهنگ جهاد و شهادت پنجمین اصلی است که با رعایت آن میتوانیم عزتمندانه عمل کنیم که خوشبختانه امام خمینی(ره) تحولی بنیادین در جهان ایجاد کرده است. معظم له اضافه کردند : امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی توانست تمام مستضعفان جهان را در برابر استکبار جهانی با یکدیگر متحد کند و از این رو دشمنان از انقلاب و جمهوری اسلامی کینه به دل گرفته اند.

ایشان با بیان اینکه نباید هیچگاه در برابر دشمنان انفعالی عمل کنیم، تصریح کردند : امروز در هیچ کجای جهان همانند جمهوری اسلامی ایران امنیت وجود ندارد و باید همواره تاریخ انقلاب را بازگو کنیم تا نسل جوان بداند که این امنیت چگونه بدست آمده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین