کد خبر: 87348782
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » آموزش و پرورش نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان/

مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان از راه اندازی نمایشگاه دائمی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مجتمع فرهنگی – ورزشی سعادت کرمان خبرداد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
آموزش و پرورش نقش موثری  در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد
به گزارش کرمان خبر/محمد محسن بیگی در نشست کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان به راه اندازی نمایشگاه دائمی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مجتمع فرهنگی – ورزشی سعادت کرمان نیز اشاره کرد و افزود: نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط کارکنان ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در حاشیه محل برگزاری نماز جمعه،  مساجد و حسینیه ها برپا می شود.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش موثری  در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد بر همکاری همه ی نهادهای دولتی  و غیر دولتی در راستای تحقق این مهم با دستگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد.
محسن بیگی از آموزش مهارت های اجتماعی خود آگاهی، تصمیم گیری و دوست یابی به تمامی دانش آموزان پایه ششم دوره ابتدایی خبر داد و تصریح کرد: مهارت های جرأت مندی، حل مسأله و شناخت رفتار های پر خطر به دانش آموزان پایه نهم متوسطه دوره اول در راستای پیشگیری از اعتیاد آموزش داده می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به آموزش مهارت های مدیریت عواطف و هیجانات در دوره بلوغ، خودمراقبتی و عفاف و حجاب ویژه تمامی دانش آموزان دختر و پسر پایه هفتم متوسطه دوره اول نیز اشاره کرد.
محمد محسن بیگی با بیان اینکه مهارت های تاب آوری در رویدادهای ناگوار به دانش آموزان خانواده های در معرض خطر طلاق یا طلاق آموزش داده می شود گفت: به دانش آموزان خانواده های طلاق خدمات توانمند سازی و حمایت های روانی و اجتماعی توسطه مراکز مشاوره آموزش و پرورش نیز ارائه می شود.
وی خاطر نشان کرد: کارگاه آموزش مهارت های زندگی، سبک های فرزند پروری و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر به خانواده های سالم و در معرض خطر ویژه 166 هزار 52 نفر از اولیاء دانش آموزان برگزار شده است.
یادآور می شود، در نشست کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان در چارچوب« سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی» با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری برگزار شد

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین