کد خبر: 87363492
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » باید از ظرفیت های مردمی در اقتصاد مقاومتی استفاده کرد/غفلت از آموزش و گفتمان اقتصادی مقاومتی مانع تبدیل شدن آن به فرهنگ خواهد بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر کشور گفت: آموزش و گفتمان اقتصاد مقاومتی مورد غفلت قرار گرفته است و در صورت بی توجهی به این مسئله اقتصاد مقاومتی به فرهنگ تبدیل نمی شود و به صورت مقطعی و گذرا در خواهد آمد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
باید از ظرفیت های مردمی در اقتصاد مقاومتی استفاده کرد/غفلت از آموزش و گفتمان اقتصادی مقاومتی مانع تبدیل شدن آن به فرهنگ خواهد بود

به گزارش کرمان خبر/عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در جلسات اخیری که با مقام معظم رهبری داشتیم مسائل مربوط به اقدامات صورت گرفته در سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی از جمله کرمان مطرح شد.

وی ادامه داد: پس از ارائه گزارش معظم له از اقدامات انجام شده خرسند شدند و ما را ترغیب کردند که از این قبیل اقدامات حمایت کرده و کارها در این خصوص با سرعت بیشتر و به صورت همه جانبه پیش رود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و توصیه ها در خصوص ویژگی های اقتصاد مقاومتی دو راهنمایی بود که مقام معظم رهبری در این خصوص داشتند، گفت: باید از ظرفیت های مردمی به خوبی استفاده شود چرا که مردم صاحبان سرمایه، بهره برداران و مشارکت جویان عرصه اقتصادی هستند.

وی از وجود بخش های ویژه پنهان در عرصه اقتصادی سخن به میان آورد و ادامه داد: الگوها در استان های مختلف نشان داد که ظرفیت بسیار بالای در زمینه اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

وزیر کشور گفت: آموزش و گفتمان اقتصاد مقاومتی مورد غفلت قرار گرفته است و در صورت بی توجهی به این مسئله اقتصاد مقاومتی به فرهنگ تبدیل نمی شود و به صورت مقطعی و گذرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه مسئله دانش بنیان از نکات اساسی اقتصاد مقاومتی به شمار می رود، گفت: در این زمینه شاهد گزارش کمتری هستیم.

رحمانی فضلی هشدار داد: با یک تغییر در تکنولوژی ممکن است سرمایه گذاری از بازدهی و توجیه اقتصادی بیفتد.

وزیر کشور با گرامیداشت سالروز ۱۲ بهمن اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که ایثارگری ها، تلاش ها و مجاهدت های شهیدان در وقوع، تدوام و موفقیت انقلاب بسیار تاثیرگذار بود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در خصوص انقلاب بسیار صحبت شده است اما باز هم نمی توان ابعاد آن در حوزه های مختلف را به خوبی تبیین کرد.

رحمانی فضلی گفت: انقلاب اسلامی ایران معجزه ای بود که خدواند به خاطر صداقت، ایمان و صبوری امام راحل (ره) و شهدا به منصه ظهور رساند.

وزیر کشور با اشاره به وجود شرایط خاص در سال۵۷ و نقش ایران در منطقه گفت: در آن زمان هیچ تحلیل گری گمان نمی کرد بزرگترین دژ غرب در منطقه فرو بریزد.

وی گفت: استبداد، استثمار، وابستگی سیاسی، ناکارآمدی اقتصادی و بی توجهی حکومت به اعتقادات دینی مسئله ای نبود که مردم از کنار آن بگذرند و به همین علت ملت ایران به حق نسبت به این شرایط اعتراض و مبارزه کردند و در نهایت انقلاب پیروز شد.

وی با اشاره اینکه انقلاب اسلامی ایران به دلیل اینکه همراه با تغییر و تحول بود عیدی بزرگ به شمار می آید، افزود: این عید مستمر است و همگی باید بتوانیم نقش خوبی در این استمرار ایفا کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه هر فرد متناسب با جایگاهش در این زمینه وظیفه ای بر عهده دارد، گفت: به عنوان انسان موحد باید در برابر این حقوق مسئولیت و تعهد داشته و پاسخگو باشیم.

وی همچنین  با تسلیت شهادت آتش نشانان در حادثه پلاسکو و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی از ارکان انقلاب و همراهان و هم دلان رهبری بود و مجاهدت و تلاش و نقش او در سازندگی و انقلاب انکارناپذیر است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین