کد خبر: 87597816
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » پیروزی انقلاب اسلامی یک معجزه الهی بود/اعتقادات عامل قدرت و افتخار ملت ایران است و باید آنها را تقویت کنیم.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما ملت ایران به تبعیت از امام و رهبرمان که سرشار از خوبی، نیکی، ایمان به خدا و مومن به راه و مردمش بود، توفیق پیروزی را پیدا کردیم و باید معجزه الهی را قدر دانسته و شکر این نعمت به ادامه این راه است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
پیروزی انقلاب اسلامی یک معجزه الهی بود/اعتقادات عامل قدرت و افتخار ملت ایران است و باید آنها را تقویت کنیم.

به گزارش کرمان خبر /عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز در آیین گرامیداشت 12  بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور در محل مصلای امام علی (ع) کرمان اظهار داشت: ایام دهه فجر را تبریک عرض می‌کنم و ما به حق مدیون امام راحل، شهدا و مردم خوب ایران هستیم.

وزیر کشور ادامه داد: به غیر از لطف خداوند نمی‌توانستیم در انقلاب اسلامی پیروزی شویم، زیرا هیچ کدام از تحلیل‌گران، کارشناسان، دولتی‌ها و سیاست‌گذاران بین‌المللی فکر نمی‌کردند در موقعیت و شرایطی که ایران در سال‌های شکل‌گیری انقلاب اسلامی به عنوان یک کشور مدافع حقوق غرب و آمریکا بود، فرو بریزد.


وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 افزود: هیچ کدام از سیاست گزاران بین المللی فکر نمی کردند که ایران با موقعیت و شرایط آن روز به عنوان کشور مدافع حقوق غرب و امریکا، فرو بریزد و برای آنها قابل قبول نبود اما به گفته امام(ره) معجزه الهی رخ داد و خداوند مستضعفان را پیروز کرد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما ملت ایران به تبعیت از امام و رهبرمان که سرشار از خوبی، نیکی، ایمان به خدا و مومن به راه و مردمش بود، توفیق پیروزی را پیدا کردیم و باید معجزه الهی را قدر دانسته و شکر این نعمت به ادامه این راه است.

وی بیان کرد: هدف امام از مبارزه، ایجاد حکومت جدید نبود، هدف اصلی را تقویت دین خدا و حکومت را به عنوان ساختار و ابزاری برای آن هدف می دانست و همین هدف بود که در دل و جان مردم رخنه کرده و آنها را در مقابل دشمنان قرار داد.

وزیر کشور گفت: اگر تداوم انقلاب را می خواهیم باید در دفاع، تقویت و ترویج اعتقادات و آموزه های دینی و ارزش های انقلابی کوشا باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه تضعیف آموزه های دینی و انقلابی از سوی هیچ جمع، دستگاه و نهادی قابل قبول نیست، افزود: اعتقادات عامل قدرت و افتخار ملت ایران است و باید آنها را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ولایت پذیری عنصر مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: آنچه که کشتی انقلاب را طی چهار دهه اخیر از دریای متلاطم توطئه ها به سلامت بیرون برده، ولایت بوده است.

وزیر کشور بیان کرد: مردم به عنوان کسانی که اراده خداوند برای تحقق پیروزی انقلاب در وجود آنها جلوه گری کرد، عنصر دیگر بودند که به عنوان لشکریان الهی به پیروی از ولایت با بذل جان و مقاومتشان پیروزی و تداوم آن را استمرار بخشیدند.

وی اظهار کرد: برخلاف همه دشمنی و توطئه های دشمنان، توانستیم ثابت کنیم به عنوان ملتی مستقل و تاثیرگذار در منطقه و شرایط بین المللی هستیم و بعد از سال های تحریم، فشار، جنگ، تهدید و ... امروز همه قبول کردند که ایران مستقل، مستحکم و پایدار در مسیر و هدفش است.

رحمانی فضلی افزود: شرایط کنونی کشور در ابعاد مختلف قابل قبول و رضایتمند است اما برای تقویت آن باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه  در سیاست داخلی اکنون دارای انسجام، وحدت، همدلی و هماهنگی هستیم، تصریح کرد: به طور متوسط هر ساله انتخابات را در کشور برگزار می کنیم و مردم در انتخابات اسفند سال گذشته، مشارکت بیش از 60 درصدی داشته و این از افتخارات نظام است.

وزیر کشور ابراز کرد: ملت ما سرنوشت خود را تعیین می کنند و در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده صف آرایی می کنند تا جلوه گری وحدت و انسجام را در پای صندوق های رای نشان بدهند و به دنیا بار دیگر نشان بدهند که با اشتیاق و علاقه به دنبال فرموده مقام معظم رهبری با شکوه در انتخابات حاضر می شوند.

وی در ادامه افزود: علی رغم همه مشکلات منطقه، احزاب و گروه های سیاسی کشور فعالیت می کنند و مطبوعات و رسانه بدون هیچ خسارتی به عرصه منافع و قدرت ملی در شرایط قانونی کار می کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: این مسائل، رشد، پویندگی و آگاهی مردم را به سرنوشت خود نشان می دهد و سیاست داخلی کشور در شرایط بسیار مطلوب قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاست خارجی توانسته ایم سیاست گذاری مطلوبی را در منطقه داشته باشیم، بیان کرد: دل مردم منطقه با ایران است و مسلمانان منطقه ایران را حامی و پشتیبان خود می دانند و متوجه شده اند که ازاستکبار نمی توانند توقع امنیت، صلح و پیشرفت داشته باشند.

وزیر کشور گفت: در سیاست بین المللی، جمهوری اسلامی توانسته تنش زدایی کرده و حضور ما در صحنه بین المللی و جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر شده، تهدیدها خیلی کمتر شده و توانستیم یکپارچگی دولت های غربی را به هم بریزیم.

وی افزود: یکی از موضوعات بسیار مهمی که موجب سختی و اذیت در عرصه بین المللی بود، سوء استفاده از فعالیت قانونی انرژی هسته ای بود و به ناحق ما را متهم به کارهای نامتعارف می کردند و در نهایت خودشان بررسی و اعلام کردند که ایران کار غیرقانونی نکرده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: با تلاش دولت و رییس جمهور و هدایت های مقام معظم رهبری، توانستیم شر بزرگی را در خانه مان رفع کنیم. البته این به معنای سر عقل آمدن دشمنان نیست و ما کماکان استقامت داشته و در عرصه های مختلف خودمان را تقویت می کنیم.

وزیر کشور ابراز داشت: هیچ ملت و دولتی در جهان نداریم که در ارتباط، وابستگی و همراهی با یک کشور ابرقدرت به توسعه رسیده باشد.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: دشمنان به دنبال فتنه‌انگیزی و ایجاد یاس و ناامیدی، کم ارزش کردن توفیقات، تضعیف آرمان‌های دینی و انقلابی و تضعیف رهبری هستند و ما باید بدانیم اگر هر یک از ارکان انقلاب اسلامی دچار خدشه شود در مسیر رسیدن به پیروزی دچار مشکل می‌شویم.

وی بیان داشت: اراده دولت در همراهی و تبعیت رهبری بر این است که برنامه‌ها معطوف به مسائل اقتصادی شود و دولت همچنین تمام تلاش خود را به تحقق اقتصاد مقاومتی معطوف کرده است.

وزیر کشور با اشاره به کاهش تورم و رشد اقتصادی در دولت یازدهم عنوان کرد: دولت در شرایط سخت توانست روی پای خودش بایستد و بحران ناشی از کاهش قیمت نفت را توانستیم مدیریت کنیم که این امر با هدایت رهبری، مقاومت مردم و تلاش دولت صورت گرفت.

رحمانی‌فضلی یادآور شد: همه ما مقید به این هستیم که در چارچوب مردم‌سالاری دینی هر زمان اراده مردم بر یک فرد استوار شد، ما ملت ایران باید به شکل یک‌پارچه نمایندگان ملت را حمایت و پشتیبانی کنیم تا بتوانند در عرصه‌های مختلف پیروز شوند، اما این حمایت به معنای حمایت کورکورانه نیست، بلکه بخشی از حمایت شامل انتقاد سازنده است.

وی با اشاره به اینکه نباید حرفی بزنیم که موجب یاس و ناامیدی مردم شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در مردم امید ایجاد کرد و این امید، موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وزیر کشور بیان داشت: باید در سایه وحدت و انسجام، همراهی مردم و زیرنظر هدایت‌های مستقیم رهبری حرکت کنیم تا موفق شویم.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: امنیت ایران یکی از مولفه‌های مهم و موجب افتخار است و ایران به عنوان امن‌ترین کشور منطقه به شمار می‌رود و امنیت ایران پایدار است، زیرا مبتنی بر مردم است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین