کد خبر: 87620384
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » لب شوری آب آشامیدنی روستاها به علت خشکی دریاچه ارومیه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در نشست خبری مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مطرح شد؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

photo_2017-01-31_22-24-30

به گزارش فاطر 24 ،  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران  از اقدامات مجموعه تحت مدیریت خود دفاع کرد .

دکتر محمدی اقدم در سومین نشست خبری خود  ضمن تشریح اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی از  رشد 2 درصدی شاخص بهره مندی خبر داد .

بر این اساس  و با توجه به ده هزار کیلومتر خطوط انتقال و توزیع آب  تعداد مشترکین آب روستایی به بیش از 260 هزار مشترک رسید که نسبت به قبل رشد داشته است .

وی   همچنین با بیان میزان اعتبار مصوب، بیش از 74 میلیاردی ، از تخصیص تنها 34 درصدی این اعتبار از طریق صندوق توسعه ملی و تحت عنوان اقتصاد مقاومتی پرده برداشت.

محمدی مقدم در پاسخ به سوال فاطر 24 در مورد چرایی عدم تخصیص اعتبار خصوصا در اقتصاد مقاومتی ، کمبود بودجه های استانی را دلیل اصلی برشمرد و تصریح کرد میزان اعتبار فعلی نیز از طریق صندوق توسعه ملی تامین شده است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی  با معرفی سامانه 1523 کیفیت آب روستای را خط قرمز سازمان خود نامید.

وی ضمن برشمردن منابع آب روستایی 1498 منبع تامین آب را  تنها راه فعلی تامین آب روستایی توصیف کرد .

این درحالی است که وجود سد های متعدد استان می تواند  در آینده ، آب روستایی را در حوزه های سد ها تامین کند .

محمدی مقدم  همچنین در پاسخ به سوالی در مورد روستاهای حاشیه دیاچه ارومیه گفت : با خشک شدن دریاچه منابع آبی برخی روستا ها تغییر مزه داده اند . این تغییر مزه که لب شوری به آن اطلاق می شود با تغییر منابع آب این روستا ها حل شده است با این وجود آب برخی از روستا ها هنوز نیاز به  بهبود شدن دارد.


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین