کد خبر: 87809981
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » نا گفته هایی از کوله بران و حادثه سردشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
واقعیتی که دیده نشد؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

KaXZx1UgKNDZ

به گزارش  فاطر 24 ، در چند روز گذشته در مورد کول بری  حرف های زیادی زده شده است . خصوصا پس از اینکه تعدادی از کول بران در ارتفاعات سردشت در بهمن گرفتار شده اند .

اگرچه مسولین در استان با جانباختگان احساس همدردی می کنند باید گفت برخی از نمایندگان مجلس احساس همدردی بیشتری کردند. مجموعه استانداری آذربایجان غربی نیز همچون سایر آحاد مردم از درگذشت هموطنان در مناطق مرزی اظهار تاسف کرده است .

استاندار آذربایجان غربی در همین راستا دیروز در نشست خبری خود ضمن تسلیت به مردم تصریح کرد  برای کوله بری ضوابط و شرایطی وجود دارد . از جمله این ضوابط,  کول بری در ساعات به خصوص, به دفعات مشخص,و نیز از معابر مشخصی است .

وی تصریح داشت جانباختگان در زمان غیر مجاز و از طریق معابر غیر معمول اقدام به کول بری کردند .

با این اوصاف باید گفت تعریف کول بری دارای ضوابطی است که هر کسی را شامل نمی شود.

هر چند که کول بری بر اساس قانون در چهار استان کشور از جمله آذربایجان غربی مجاز شناخته شده است و برخی از افراد هم استانی  از آن ارتزاق می کنند ولی باید پذیرفت مثل هر فعالیت اقتصادی دیگر در  کشور, کول بری هم باید تحت ضوابط باشد.

باید توجه داشت که قانون علی رغم در نظر گرفتن کول بری به عنوان  استثنا نسبت به پدیده قاچاق خصوصا کالاهای ممنوع  قوانین  و ضوابط مشخصی دارد .

استاندار آذربایجان غربی در همین زمینه  ضمن تشریح واقعیت هایی پیرامون کول بری تصریح داشت نمی توان اجازه قاچاق کالا های ممنوع از جمله مشروبات الکلی ,اسلحه و نیز انتقال عوامل ضد انقلاب به داخل را به اسم کول بری  داد.

این در حالی است که در چند روز گذشته برخی رسانه های ضد انقلاب  با دنبال کردن خط به خصوص تلاش دارند  تا از این حادثه به نفع مقاصد خود سو استفاده کنند.


انتهای پیام / ص

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین