کد خبر: 87809982
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » انتخابات شورای شهر اسباب بازی کانال های تلگرامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
هرج و مرج در کاندیداتوری ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

SS6biImdVA6W

به گزارش فاطر 24 ،  همچنان که به انتخابات و شور و شعور های انتخاباتی نزدیک می شویم فعالیت های مختلف انتخاباتی افزایش می یابد .  اشخاص مختلف احساس تکلیف می کنند! افرادی که با کمترین سابقه در مدیریت شهری به صرف خواست تعداد معدودی اطرافیان که آنها را تشویق می کنند ، احساس تکلیف آن ها فوران می کند .

این فوران خصوصا در انتخابات شورای شهر به  بیشترین مرتبه خود می رسد. افراد مختلف با حداقل سواد لازم و حداقل شرایط خودشان را کاندیدای احتمالی معرفی می کنند و البته منت را بر سر مردم می گذارند و می گویند" والله مردم خواستند ، ما که نمی خواستیم "!

شبکه های اجتماعی ، خصوصا کانال های تلگرامی  نیز تنور این بازی های بچه گانه را داغ می کنند . به صورتی که امروز هر کسی ادعای حضور در انتخابات را دارد. کانال های معلوم الحال که با قصد منافع شخصی و بهره مندی مالی و معنوی از انتخابات شورای شهر برای افراد مختلف دام های رنگی پهن کرده اند .

این کانال ها که گردانندگان آنها برای مراجع ذی صلاح مشخص است ، به دلیل  اینکه اغلب منافع مردم را در نظر نخواهند گرفت ، به نظر در انتخابات آتی بسیار مشکل ساز خواهند بود و بازار شایعه ، تهمت و  امتیاز گیری را افزایش داده و در نهایت به اعتماد  مردم  لطمه زده و باعث خواهند شد تا امنیت روانی  جامعه در انتخابات دچار تهدید شود.

جریان های سیاسی که برای  قدرت گیری و کسب منافع حزبی  و جناحی در انتخابات فعالیت دارند  و نیز برخی رسانه ها که پشتوانه افراد و گروه های سیاسی را دارند ،  نیز به منظور اهداف عمدتا پشت پرده تلاش دارند تا با استفاده از بازیگران زرد و سفید برخی از بازیگران سیاه را وارد انتخابات کنند .

شاید تنزل سطح کاندیداتوری در شورای شهر به دلیل سابقه انتخاب های قبلی باشد . انتخاب های که از یک بازاری  ساده تا استاد دانشگاه و ... را شامل شده است . باید گفت فارق از مهارتی که هر کس دارد حضور در شورای شهر  تعهد و تخصصی می خواهد  که اغلب در افراد موجود نیست .

شاید بتوان گفت یکی از دلایل دیگر در این  کاهش تنزل انتخابات شورای شهر عدم به کار گیری ظرفیت شورای نگهبان است . چنانچه در انتخابات مجلس  شورای اسلامی شورای نگهبان با نظارت دقیق  بر روند احراز صلاحیت شفاف و البته سالم به غربال گری  کاندیدا از شبه کاندیدا کمک می کند .

روند بررسی صلاحیت  اگرچه قانونی و درست است ولی  مشخص شده است که صرفا استعلام از چهار مرجع قانونی  کفایت لازم را ندارد و مباحث کیفی دیگری نیز وجود دارد که نیاز به بررسی دارد .

علی رغم اینکه دولت ها توان این بررسی را دارند , ولی بیم سو گیری های سیاسی  وجود دارد که در نهایت به روند مردم سالاری دینی  تشکیک وارد می کند .

باید گفت اگر شورای نگهبان توان بررسی و احراز صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری و یا مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان  رهبری و نیز تطبیق مصوبات مجلس با شرع و قاون اساسی را دارد می تواند صلاحیت های لازم را در حوزه شورای شهر نیز احراز کند .

البته باید توجه داشت دشمنان  نظام والبته برخی از جریان های سیاسی با انتقاد و بعضا تخریب های  مشخص که تلاش دارند  نقش شورای نگهبان را کم و یا از بین ببرند ، هر گز در برابر ایده ورود شورای نگهبان در انتخابات شورای شهر  ساکت نخواهند نشست  و از تریبونهای رسمی و غیر رسمی خود لب به انتقاد  خواهند گشود .


انتهای پیام / ص

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین