کد خبر: 88574322
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسب دهه فجر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان گفت: 108 مددجو در کرمان از محل کمک های خیران به مبلغ 9 میلیارد و 510 میلیون و 500 هزار ریال از زندان آزاد شده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسب دهه فجر

به گزارش کرمان خبر/سید حجت الله موسوی قوام مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان با اعلام این خبر افزود: زمینه آزادی 154 زندانی جرایم غیرعمد طی سال جاری در استان کرمان فراهم و برای آزادی این افراد 41 میلیارد و 250 میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار کرد: 108 مددجو در کرمان از محل کمک های خیران به مبلغ 9 میلیارد و 510 میلیون و 500 هزار ریال از زندان آزاد شده اند.
وی خاطرنشان کرد: 237 زندانی آبرومند واجد شرایط در بخش جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد 19 نفر بدهکار دیه، 88 نفر به دلیل چک برگشتی، 125 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و پنج نفر نیز به دلیل ناتوانایی در پرداخت نفقه در زندان ها به سر می برند.
موسوی قوام ادامه داد: 25 نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان های استان کرمان ورودی سال 94، پنج نفر ورودی سال 93 و مابقی ورودی سال جاری هستند.
وی تصریح کرد: برای آزادی مددجویان کنونی جرایم غیرعمد زندان های استان کرمان حدود 80 میلیارد ریال نیاز است.
وی گفت: در سال جاری با 118 نفر از شاکیان پرونده های مددجویان استان کرمان مذاکره و بیش از 140 میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی حاصل شده است.
وی یادآور شد: 76 مددجو نیز توان پرداخت بیش از 50 میلیارد ریال از بدهی خود را داشته اند.
وی تاکید کرد: مددجویان ورودی سال های 93 و 94 و نیز 19 مددجوی بدهکار دیه در اولویت آزادی ستاد دیه استان کرمان طی سال جاری قرار دارند.
موسوی قوام با اشاره به اینکه از ابتدای تاسیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه در استان کرمان زمینه آزادی 2 هزار و 540 نفر فراهم شده است گفت: 604 مددجو بدون پرداخت وجه از زندان آزاد شده اند.
وی گفت: 380 میلیارد ریال از سوی ستاد دیه در مجموع برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد در استان کرمان پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه استان کرمان تاکنون 670 نفر با کمک خیران از زندان ها آزاد شده اند که در این رابطه بیش از 52 میلیارد ریال از سوی خیران پرداخت شده است.
وی یادآور شد: 594 مددجوی جرایم غیرعمد نیز با استفاده از تسهیلات بانکی قرض الحسنه و 168 نفر با استفاده از کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی کشور از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.
مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان گفت: تاکنون 81 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده و بیش از 60 میلیارد ریال تعهد خیران در این جشن ها حاصل شده است.
وی تصریح کرد: 17 جشن گلریزان طی سال جاری در استان کرمان برگزار و در مجموع 20 میلیارد ریال تعهد خیران حاصل و تاکنون حدود 12 میلیارد ریال از این تعهدات وصول شده است.
وی گفت: بیشترین میزان تعهدات خیران در جشن های گلریزان به ترتیب مربوط به شهر کرمان، شهرستان های کهنوج، سیرجان، قلعه گنج و انار بوده است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین