کد خبر: 89048676
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » لابلاگ: "رکس تیلرسون" تلفن را بردارد و به ایران زنگ بزند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

باید به سرعت روابط بین وزرای خارجه ایران وآمریکا برقرار شود. کاخ سفید اخیرا ورود اتباع ایرانی را به آمریکا ممنوع اعلام کرد. ایران نیز آرمایشات موشکی داشته و متقابلا سفر اتباع آمریکایی به ایران را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

لابلاگ در گزاشی تحت عنوان «تیلرسون با ایران تماس بگیرد»، نوشت: باید به سرعت روابط بین وزرای خارجه ایران وآمریکا برقرار شود. کاخ سفید اخیرا ورود اتباع ایرانی را به آمریکا ممنوع اعلام کرد. ایران نیز آرمایشات موشکی داشته و متقابلا سفر اتباع آمریکایی به ایران را ممنوع اعلام کرد.

 

به گزارش «انتخاب»؛ مساله افزایش تنش ها منجر به این شد که آمریکایی ها اعلام کنند ایران را تحت نظر دارند و تحریم های غیر هسته ای را علیه ایران تصویب کردند. رییس جمهور آمریکا توییت های متعددی علیه ایران داشت. در این شرایط رییس جمهور آمریکا در آستانه آتشی فاجعه بار علیه کشوری است که به لطف توافق هسته ای با دولت قبل رابطه خوبی داشته است. خط رابطه بین دولت ترامپ و ایران به شدت مورد نیاز است.

 

این برای آمریکا شرم آور است که کانال های ارتباطی ای که در دوران اوباماو با کمک جان کری و ظریف شکل گرفه است را دور بریزد. این شبکه ارتباطی اهرمی برای تضمین اجرای توافق هسته ای بوده که به طور صلح آمیز تهدیدات جنگ را در منطقه و درجهان از بین برده است. این ارزشمند است که برای مسائل غیر هسته ای نظیر آزادی زندانیان و خل و فصل اختلافات مالی طولانی مدت و برخی همکاریهای محدود با گروه بین المللی حمایت از سوریه بتوانند با هم در ارتباط باشند.

 

تاکنون در قدم های اولیه دولت ترامپ، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در مساله ایران بلند پابه ترین مقام به نظر می رسد. در خلال جلسه تایید صلاحیت او در مجلس سنا او به کمیته امور خارجی گفت که نمی خواهد توافق هسته ای با ایران را لغو کند اما در عوض از بازنگری و مذاکره مجدد در مورد این توافق استقبال می کند. برخلاف متیس وزیر دفاع ترامپ، مایکل فلین مشاور امنیت ملی و مایک پومپئو رییس سازمان سیا که همگی شخصیت هایی مخالف ایران هستند تیلرسون امیدوار است که بتواند توافق هسته ای را حفظ کرده و در این مورد با ایران مذاکراتی داشته باشد. همین مساله نشان دهنده از باز بودن او در مساله ایران است. او در مصاحبه تلویزیونی اخیرش گف

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین