کد خبر: 89207044
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » الکترونیکی کردن انتخابات شوراها در کلان شهرها در دستور کار مجلس و وزارت کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از تلاش مجلس و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در کلانشهرها خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
الکترونیکی کردن انتخابات شوراها در کلان‌شهرها در دستور کار مجلس و وزارت کشور

به گزارش کرمان خبر /محمدجواد کولیوند نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، از تلاش مجلس و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در کلانشهرها خبر داد.

وی با اشاره به اقدامات دولت و مجلس برای برگزاری انتخابات الکترونیک، گفت: موضوع الکترونیکی کردن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کارشناسان فناوری اطلاعات مجلس و وزارت کشور در حال بررسی است.

+خبر مرتبط: گرایش سیاسی 90 عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در استان‌های کشور

پیشتر، محمد محمودی‌شاه‌نشین رئیس هیئت نظارت برانتخابات شوراها از پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در 11‌‌ هزار شعبه اخذ رای خبر داده بود.

به گزارش تسنیم، شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت‌‌ماه سال آینده موافقت کرد.

+خبر مرتبط: پارلمان شهری چیست و از آن چه می‌دانید؟

همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت کرد.

در جلسه‌ای محمد محمودی شاه‌نشین به عنوان رئیس، محمد جواد کولیوند به عنوان نایب رئیس، فرهاد تجری به عنوان سخنگو و بهرام پارسایی نیز به عنوان دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شده‌اند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین