کد خبر: 89484709
تاریخ انتشار: جمعه 22 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » انقلاب اسلامی به ساختار قدرت در جهان لرزه انداخت/ انقلاب ایران انقلاب ویژه متکی بر تفکر الهی اسلامی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
درحال به روز رسانی/

لاریجانی گفت: انقلاب ایران انقلاب ویژه متکی بر تفکر الهی اسلامی است به همین دلیل به محض پیروی دسیسه ها علیه انقلاب زیاد شد؛ دشمن ابتدا از طریق دخالت های سیاسی و رفتار ایضایی در کشور اقدام کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
 انقلاب  اسلامی به ساختار قدرت در جهان لرزه انداخت/ انقلاب ایران انقلاب ویژه متکی بر تفکر الهی اسلامی است

به گزارش کرمان خبر/دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در کرمان در آیین گرامیداشت ۲۲ بهمن  با گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از مبارزان بزرگ انقلاب اظهار کرد: امروز شما به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی که همزمان با ایام فاطمیه است در صحنه حضور پیدا کرده اید که از انقلاب خود دفاع کنید.

وی ادامه داد: بدون تردید انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه قرن ما بود و این انقلاب به ساختار قدرت در جهان لرزه انداخت.

لاریجانی با اشاره به اینکه شرایط جهان در ۳۸ قبل و در زمان انقلاب متفاوت از امروز بود، افزود: در آن زمان دنیا در دست دو قطب قدرتمند جهان تقسیم شده بود؛ شوری قسمت هایی از دنیا را تحت سیطر خود داشت و آمریکا و غرب هم بقیه کشورها را در دست داشتند که شاه یکی از اقمار آنها بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگز انتظار نمی رفت کشوری بتواند از نفوذ این دو قدرت فرار کند اما ملت ایران تنها برای نصرت الهی قیام کرد و آن زمان بود که وعده الهی محقق شد.

وی با اشاره به اینکه خداوند فرموده است «اگر مرا یاری کنید من شما را یاری و راهتان را پایدار می کنم» بیان کرد: ملت ایران به این وعده الهی و سخنان امام راحل (ره) اطمینان داشت، پس این راه را برگزید و به جای تکیه زدن به شرق و غرب به خدا توکل کرد.

لاریجانی گفت: انقلاب ایران انقلاب ویژه متکی بر تفکر الهی اسلامی است به همین دلیل به محض پیروی دسیسه ها علیه انقلاب زیاد شد؛ دشمن ابتدا از طریق دخالت های سیاسی و رفتار ایضایی در کشور اقدام کرد.

وی خطاب به انقلابیون حاضر در میدان شهدای کرمان گفت: به خاطر دارید دشمنان چقدر ماجرای تجزیه طلبی در کشور راه انداختند و چه تعدادی از مردم را به شهادت رساندند و حتی دنبال کودتا بودند؛ در این حین برخی افرادی که حتی در انقلاب نقش داشتد فریب خوردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دسایس آنها بر این مبنا بود که انقلاب را از درون نابود کنند اما نیروهای فداکار، انقلابیون راستین، جوانان جان برکف و سپاهی که تازه به وجود آمده بود این دسیسه ها را از بین بردند و اینگونه شکوه جهوریت و استقلال در کشور زیر سایه تفکر اسلامی تثبیت شد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین