کد خبر: 90044768
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » تنبیه دانش اموزان کرمانی پرده سوم:رودبارجنوب+پاسخ مسئولین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

طبق گفته رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان پس از اینکه معلم سعی کرده دانش آموزان را ساکت کند این اتفاق افتاده است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
تنبیه دانش اموزان کرمانی پرده سوم:رودبارجنوب+پاسخ مسئولین

به گزارش کرمان خبر/ تنبیه دانش آموزان در استان کرمان  به پرده سوم رسیده است و پس از فهرج  در شرق استان و عنبرآباد در جنوب استان کرمان حالا نوبت رودبار جنوب است که در صدر خبرهای مربوط به تنبیه دانش آموزان قرار گیرد.

روزگذشته تصاویری دلخراش از فرو رختن مداد در پوست سر یک دانش آموز پسر منتشر شد، طبق گفته رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان پس از اینکه معلم سعی کرده دانش آموزان را ساکت کند این اتفاق افتاده است.

گفته می شود معلم قصد تنبیه دانش آموز را داشته اما خبر نداشته که کودک مدادی را پشت سرش نگه داشته است و به همین دلیل مداد زیر پوست سر این کودک فرو می رود. بلافاصله پس از اطلاع مسئولان مدرسه کودک به بیمارستان منتقل می شد و مداد از سرش خارج می شود و حال دانش آموز خوب است.

 

امید سلاجقه، رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانمی گوید: متاسفانه این اتفاق افتاده و عکس  منتشر شده نیز موجب نگرانی افکار عمومی شده است، آموزش و پرورش بلافاصله بعد از بروز این اتفاق معلم را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی کرده است و با جدیدت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

آموزش و پرورش رسما از افکار عمومی عذرخواهی می کند و بروز چنین مسائلی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مطابق با قوانین و مقررات قطعا پیگیری خواهیم کرد

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش رسما از افکار عمومی عذرخواهی می کند و بروز چنین مسائلی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مطابق با قوانین و مقررات قطعا پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: مراحل درمانی این دانش آموز طی شده است و همچنان آموزش و پرورش خود را در این زمینه مسئول می داند.

سلاجقه با اشاره به اینکه دانش آموز پایه سوم مدرسه سالمی مورد تنبیه قرار گرفته است، گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته، معلم مدعی شده است این اقدام به هیچ عنوان عمد نبوده و کاملا تصادفی روی داده اما آنچه که مسلم است معلم قصد آرام کردن کلاس را داشته و در هنگام برخورد با دانش آموز مورد نظر، مدادی که دانش اموز پشت سرش نگه داشته بود وارد سرش می شود.

فرد خاطی به هیئت تخلفات اداری معرفی شده است

فرماندار رودبار جنوب نیز با ابراز تاسف از بروز این حادثه گفت: این اتافق دیروز روی داده و بلافاصله اقدامات درمانی انجام شده است.

عطا ناوکی در جمع خبرنگاران در این خصوص گفت: گزارشی در خصوص موضوع پیش آمده به استانداری و آموزش و پرورش کرمان ارسال شده و فرد خاطی هم به هیئت تخلفات معرفی شده است.

وی تصریح کرد: حال دانش آموز خوب است و در حال بررسی مساله هستیم.

در سال جاری دو مرتبه قانون را به مدارس ابلاغ کرده ایم

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز اظهارداشت: متاسفانه این اتفاق در شهرستان رودبار جنوب روی  داده است و منجر به تاسف و رنجش خاطر کادر آموزش و پرورش شده است و حتما مساله پیگیری خواهد شد.

محمد محسن بیگی ادامه داد: قانون در این زمینه نقش پیش گیرانه دارد و در همین راستا قانون در سال جاری دو مرتبه به تمام مدارس ابلاغ شده است و تصریح شده هر گونه تنبیه بدنی دانش آموزان خلاق مقررات محسوب می شود.

وی افزود: ما قبلا بارها تاکید کرده ایم که تنبیه بدنی خلاف مقررات است و در این مورد نیز مطابق قانون با فرد مخاطی برخورد خواهیم کرد.

در خصوص معلم فهرج که حکم فعالیت این سرباز معلم لغو و به محل خدمت برگشت داده شد و با وجود اینکه رضایت دانش آموز را هم کسب کرده بود اما از مجموعه کنار گذاشته شد در مورد فهرج نیز هم اکنون پرونده در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری قرار دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به دو مورد قبل نیز گفت: هر دو مورد مورد رسیدگی جدی قرار گرفته است در خصوص معلم فهرج که حکم فعالیت این سرباز معلم لغو و به محل خدمت برگشت داده شد و با وجود اینکه رضایت دانش آموز را هم کسب کرده بود اما از مجموعه کنار گذاشته شد در مورد فهرج نیز هم اکنون پرونده در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری قرار دارد.

وی تاکید کرد که کاری که در رودبار اتفاق افتاده سهوا یا عمدا قبال قبول نیست و مراحل قانونی طی خواهد شد و بار دیگر اعلام می کنم که هر گونه تنبیه بدنی دانش آموزان مخالف قانونی است.

وی در خصوص پیشگیری از بروز چنین حوادثی گفت: در استان کرمان ۴۵ هزار معلم و ۵۵۰ هزار دانش آموز وجود دارد و باید برای جلوگیری از این موارد فرهنگ سازی شود و قانون حکم ابزار پیشگیری را دارد.

وی در خصوص اینکه چرا این موارد در روستاها و مناطق دور دست روی می دهد گفت: قانون برای همه یکی است چه کسی که در روستا کار می کند و چه فردی که در مرکز استان است در همه مدارس معلم با نظارت مدیر در حال فعالیت است اما در مدارسی که تعداد دانش آموزان محدود است مدیرآموزگار و یا معاون آموزگار داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: سعی کرده ایم طبق برنامه ریزی که صورت گرفته است کادر آموزشی مدارس را از نیروهای بومی انتخاب کنیم که تعارضات فرهنگی کاهش یابد اما اجرای این برنامه نیاز به زمان بیشتری دارد.

وی گفت: ریشه یابی دلیل تنبیه دانش آموزان نیاز به مطالعه بیشتر دارد اما حتما این دلایل چند وجهی هستند و باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

سریال تنبیه دانش آموزان در مدارس استان های مختلف کشور ادامه دارد و به نظر می رسد مسئولان آموزش و پرورش باید فکری اساسی برای رفع این نا هنجاری انجام دهند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین