کد خبر: 90044769
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » مجموعه خواجه اتابک آماده بهره برداری است/یک گرم خانه دیگر در کرمان آغاز بکار کرد/آزادسازی ضلع غربی خیابان بهمنیار
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شهردار کرمان خبرداد:

شهردار کرمان گفت:مجموعه خواجه اتابک آماده بهره برداری است، مجموعه خواجه اتابک هم نورپردازی شده و آماده افتتاح است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
مجموعه خواجه اتابک آماده بهره برداری است/یک گرم خانه دیگر در کرمان آغاز بکار کرد/آزادسازی ضلع غربی خیابان بهمنیار

به گزارش کرمان خبر/ علی بابایی یکشنبه شب در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان به آماده شدن گرم‌خانه‌ شماره سه این شهر گفت: یکی از پزشکان به‌صورت رایگان در این گرم‌خانه با شهرداری همکاری می‌کند.

بابایی به افتتاح ساختمان کلانتری ۱۱ در روز چهارشنبه هفته‌ جاری اشاره کرد و گفت: این کلانتری که توسط شهرداری کرمان ساخته شده، اولین کلانتری است که تمام مسائل ایمنی و امنیتی در آن رعایت شده است.

شهردار کرمان افزود: مدرسه‌ شهرداری، باشگاه ورزشی شهرداری و خوابگاه ورزشکاران، سالن سادات و سویت‌های جنگل قائم نیز به‌زودی افتتاح خواهند شد.

مجموعه خواجه اتابک آماده بهره برداری است

وی ادامه داد: مجموعه‌ خواجه‌اتابک هم نورپردازی شده و آماده افتتاح است.

شهردار کرمان با بیان اینکه ۱۵ پارک در حال ساخت است، گفت: تعداد زیادی از این پارک‌ها تا پایان سال آماده می‌شوند.

بابایی افزود: در پروژه‌ میدان آزادی هم کار خوب پیش می‌رود و تا ۱۰ روز آینده، ضلع غربی خیابان بهمنیار آزاد می‌شود.

بابایی در خصوص موضوع تخریب خانه‌ شهر پیشنهاد داد این مساله در نشست عمومی فوق‌العاده‌ شورا، موضوع خانه شهر و طرح میدان شهدا مورد بررسی قرار گیرد.

واگذاری سالن ورزشی عفاف بوستان مادر به بخش خصوصی

شهردار کرمان در ادامه گفت: واگذاری سالن ورزشی عفاف بوستان مادر به بخش خصوصی، در راستای ارائه خدمت بیشتر به بانوان است.

بابایی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون تومانی در پارک عفاف بوستان مادر، با بیان اینکه اعتقاد داریم اگر بانوان سالم باشند، فرزندان سالم و خوبی تحویل جامعه می‌دهند و همسران آن‌ها، سالم و شاداب در محل کار خود حضور خواهند یافت، گفت: به همین دلیل سالن مجموعه‌ عفاف در بوستان مادر که امکانات کمی داشت، به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد تا به امکانات ویژه تجهیز شود و خدمت‌رسانی مطلوب‌تری به بانوان داشته باشد.

وی افزود: پیش از این، سالن عفاف بدون امکانات بود یا امکانات محدودی داشت، اما اکنون با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی، تجهیز خواهد شد تا امکانی باشد برای گروهی از خانم‌ها که می‌خواهند زیر نظر مربیان حرفه‌ای، ورزش‌های حرفه‌ای انجام دهند.

شهردار کرمان همچنین از نشست با بانوان معترض به واگذاری بوستان عفاف به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که با حضور خانم‌های ورزشکارِ پارک عفاف برگزار شد، توضیحات لازم داده شد؛ همچنین این خانم‌ها در جلسه‌ کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر کرمان هم حضور پیدا کردند و توضیحات لازم به آن‌ها ارائه شد.

بابایی افزود: هدف از این اقدام، این بود تمام اقشار جامعه‌ خانم‌ها از این مجموعه استفاده کنند.

وی ادامه داد: در فضای قبلی، فقط صبح‌ها گروهی از خانم‌ها ورزش می‌کردند و این سالن در بقیه ساعات روز بلااستفاده بود، اما اکنون فضای ورزشی برای خانم‌هایی که صبح‌ها ورزش می‌کردند، در نظر گرفته شده و تمام خانم‌هایی که در ورزش صبحگاهی شرکت می‌کردند، می‌توانند به‌صورت رایگان به ورزش خود در همان محل ادامه دهند.

شهردار کرمان با بیان اینکه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرمان مقرر شد چهار پارک ویژه بانوان ساخته شود، گفت: اولین پارک بانوان در بوستان مادر راه‌اندازی شد و دومین پارک بانوان نیز در محله میلاد ساخته و افتتاح شد.

وسایل ورزشی پارک عفاف به پارک ریحانه منتقل می‌شود

بابایی تأکید کمیسیون بانوان شورا را بر خدمت‌رسانی بیشتر به بانوان دانست و گفت: همچنین براساس مصوبه‌ شورای اسلامی شهر کرمان، پارک دانشجو به پارک بانوان تبدیل می‌شود؛ ضمن اینکه بوستان چهارم بانوان نیز در خیابان شیخ‌احمد کافی در حال طراحی است.

شهردار کرمان نیز در این‌باره گفت: در سالن پارک عفاف، فقط چند تردمیل معمولی وجود داشت که گروه سنی خاصی از آن استفاده می‌کردند و این سالن، مورد استفاده‌ تعداد اندکی از بانوان قرار می‌گرفت.

علی بابایی افزود: خواسته‌ بسیاری از خانم‌های جوان این بود که این سالن به تناسب نیاز جسمی خانم‌ها، تجهیز شود که مقرر شد سالن پارک عفاف توسط بخش خصوصی به وسایل ورزشی مجهز شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی آورده است، گفت: سرمایه‌گذاری در این پارک، به روشBOT و ۱۰۰ ساله است و پس از پایان قرارداد، سالن و تجهیزات به‌روز شده و به شهرداری تحویل می‌شود.

شهردار کرمان افزود: وسایل ورزشی پارک عفاف به پارک ریحانه منتقل می‌شود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین