کد خبر: 90235060
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » تنها دلیل تعلل دولت یازدهم در اتمام مسکن مهر غرض ورزی سیاسی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عضو سابق شورای مسکن با اشاره به اینکه در تمامی مسائل اقتصادی از جمله مسکن مشکلات کشور ما با توجه به وجود زیرساختهای موجود در کشور به راحتی قابل حل است گفت: در اکثر دولتها بویژه دولت یازدهم اراده ای برای سروسامان دادن به موضوع مسکن نبوده است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
تنها دلیل تعلل دولت یازدهم در اتمام مسکن مهر غرض‌ورزی سیاسی است

به گزارش کرمان خبر/افشین پروین‌پور عضو سابق شورای مسکن با اشاره به اینکه در تمامی مسائل اقتصادی از جمله مسکن مشکلات کشور ما با توجه به وجود زیرساختهای موجود در کشور به راحتی قابل حل است گفت: در اکثر دولتها بویژه دولت یازدهم اراده‌ای برای سروسامان دادن به موضوع مسکن نبوده است.

وی با اشاره به اینکه در تمامی کشورها دولت تنها در بخش ریل‌گذاری مسکن دخالت می‌کند و به هیچ عنوان وارد ساخت و ساز و یا بنگاهداری نمی‌شود گفت: در کشور ما مسکن تبدیل به کالایی اقتصادی شده است که بخش اعظم قیمت آن به زمین وابسته شده است که در کلانشهرها به 70 درصد ارزش خانه می‌رسد. این در شرایطی است که قیمت زمین باید حداکثر 15 درصد قیمت تمام شده مسکن را به خود اختصاص دهد.

پروین‌پور در پاسخ به این سوال که با توجه به فراهم بودن شرایط برای اتمام پروژه مسکن مهر علت ناتوانی دولت در این بخش چیست، گفت: تنها علت عدم اتمام مسکن مهر در دولت یازدهم غرض‌ورزی سیاسی است و فاقد هیچگونه دلیل کارشناسی است.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ یک از اشخاص وابسته به دولت حاضر نشدند که در یک برنامه زنده تلویزیونی حضور پیدا کنند و علل مخالفت خود با پروژه مسکن مهر را با دلایل منطقی بیان کنند.

پروین‌پور در پایان اظهاراتش گفت: پروژه مسکن مهر با بیش از 70 درصد پیشرفت به دولت یازدهم واگذار شد ولی متاسفانه متصدیان وزارت مسکن با تاخیر انداختن در اتمام این پروژه ملی قصد داشتند به گونه‌ای به افکار عمومی القاء کنند که پروژه مسکن مهر یک پروژه شکست خورده است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین