کد خبر: 90239486
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » مشاور امنیت ملی «ترامپ» از سمت خود کناره گیری کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کاخ سفید لحظاتی پیش از استعفای مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری این کشور از سمت خود خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
مشاور امنیت ملی «ترامپ» از سمت خود کناره‌گیری کرد

به گزارش کرمان خبر/ کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد که «مایکل فلین» از سمت خود بعنوان مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا استعفا کرده است.

بنا بر بیانیه کاخ سفید، «کیت کلاگ» ژنرال بازنشسته آمریکایی جایگزین وی شده است. سی ان ان گزارش کرد که استعفای فلین احتمالاً به تماس‌های وی با روسیه مربوط می‌شود.

اوایل امروز، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده بود که گزارشات مربوط با تماس‌های تلفنی «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید قبل از مراسم تحلیف ترامپ با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، ارتباطات تلفنی فلین با کیسلیاک قبل از مراسم تحلیف 20 ژانویه دونالد ترامپ، سؤالاتی را درباره این مسئله به وجود آورده است که آیا فلین قانونی را نقض کرده است که شهروندان عادی آمریکا را از تعامل با کشورهای خارجی که آمریکا با آنها نزاع دیپلماتیک دارد، منع می‌کند.

رسانه های آمریکا گزارش کردند که فلین قبل از آنکه ترامپ رسماً بعنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کند، در خصوص موضوعات تحریم‌های ضدروسی با کیسلیاک گفت‌وگوکرده است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین