کد خبر: 90267362
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » افق ۱۰۴۴، تبدیل شهر کرمان به یکی از قطب های گردشگری کشور است. /مرمت آثار تاریخی در کرمان ادامه دارد/آمادگی کرمان برای میزبانی مسافران نوروزی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شهردار کرمان گفت: براساس آمار منتشر شده، تعداد گردشگرانی که به کرمان آمده اند، در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، دو برابر افزایش داشته است؛ ضمن اینکه ظرفیت هتل های شهر کرمان از هم اکنون پُر است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
افق ۱۰۴۴، تبدیل شهر  کرمان به یکی از قطب‌های گردشگری کشور است. /مرمت آثار تاریخی در کرمان ادامه دارد/آمادگی کرمان برای میزبانی مسافران  نوروزی

به گزارش کرمان خبر /علی بابایی شهردار کرمان شب گذشته در ستاد تسهیلات نوروزی گفت: رویکرد شهرداری در افق ۱۰۴۴، تبدیل شهر  کرمان به یکی از قطب‌های گردشگری کشور است.

 بابایی افزود: تمام اقدامات در بافت قدیم ازجمله بازسازی مدرسه‌ حیاتی و تبدیل آن به موزه، بازسازی بازار، مرمت حمام باغ‌لـله بعد از ۴۰ سال، مرمت مقبره‌ خواجه‌اتابک، اجرای طرح شش‌دروازه‌ میدان شهدا، تعیین محور گردشگری شهر کرمان و بازگشایی معبر گلبازخان در راستای افقی است که در شهرداری کرمان تعیین شده است.

وی با بیان این‌که این اقدامات به افزایش آمار حضور گردشگران در کرمان کمک کرده است، گفت: براساس آمار منتشر شده، تعداد گردشگرانی که به کرمان آمده‌اند، در شش‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، دو برابر افزایش داشته است؛ ضمن اینکه ظرفیت هتل‌های شهر کرمان از هم‌اکنون پُر است.

شهردار کرمان تأکید کرد: همچنان باید همگام با حضور گردشگران در کرمان، برای توسعه و آبادانی شهر کرمان، به‌ویژه بافت تاریخی و محور گردشگری تلاش کنیم.

بابایی با اشاره به جلساتی که در این رابطه با حضور وی و نمایندگان شهرداری در اتاق بازرگانی برگزار شده است، گفت: ازجمله مسائلی که در این جلسات پیشنهاد شد، آموزش راننده‌های تاکسی بود.

وی تعویض تابلوهای راهنما در شهر و معرفی بناهای تاریخی با استفاده از تابلوهای راهنما را مهم دانست و گفت: تابلوهای راهنما باید به‌گونه‌ای باشد که گردشگران به‌راحتی به سمت بناهای تاریخی هدایت شوند.

شهردار کرمان برخی بناهای تاریخی کرمان را ارزشمندتر از خیلی استان‌های دیگر دانست که قدر آن‌ها را ندانسته‌ایم و از مرمت تعدادی از این بناها توسط شهرداری خبر داد.

بابایی شهرداری را پیشانی شهر دانست و گفت: عملکرد شهرداری در زیبا بودن شهر اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین، باید تلاش کنیم با هم‌افزایی و کمک مدیران استان و سایر دستگاه‌ها، شهر را برای ایام نوروز آماده کنیم.

وی در عین حال با بیان اینکه تمام مشکلات را یک ‌شبه نمی‌شود حل کرد، به برخی اقدامات شهرداری ازجمله ساخت چندین پارک در سطح شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور گردشگران، به‌ویژه گردشگران خارجی در کرمان، شهرداری منطقه دو در حال بهسازی و ساخت پارک در اطراف هتل پارس است.

شهردار کرمان افزود: اگرچه درگیر مشکلات مالی هستیم، ما باید سعی کنیم از مهمانان نوروزی به شایستگی پذیرایی کنیم.

بابایی از ساخت ۲۴۰ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با این اقدام، سرانه‌ بهداشتی شهر را افزایش دهیم.

وی بر بهبود وضعیت پارکینگ‌های سطح شهر نیز تأکید کرد و گفت: همچنین کارکنان شهرداری باید در ایام نوروز با لباس فرم در بخش‌های مختلف شهر حضور داشته باشند.

شهردار کرمان هم‌چنین بر جدیت در جمع‌آوری متکدیان در ایام نوروز تأکید کرد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین