کد خبر: 90439377
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » رفع مشکلات خانواده های مدد جویان در اولویت است/ساخت مسکن برای مدد جویان نیازمند/ سیاست دولت، استان و شهرستان کرمان مهاجرت معکوس است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر همت جمعی برای رفع مشکلات خانواده های نیازمند تاکید کرد و گفت: اگر این خانواده ها را فراموش کنیم خسارت های جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
رفع مشکلات خانواده های مدد جویان در اولویت است/ساخت مسکن برای مدد جویان نیازمند/ سیاست دولت، استان و شهرستان کرمان مهاجرت معکوس است

 یدالله موحد رئیس کل دادگستری کرمان  پیش از ظهر امروز در جلسه هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان و کارگروه ساخت مسکن ویژه مددجویان نیازمند افزود: همت مدیران، مسئولان و خیرانی که برای تامین مسکن خانواده های مددجویان نیازمند وارد عرصه شده اند را ارج می نهیم.
وی با بیان اینکه مسکن نیاز اولیه هر فردی است ادامه داد: امروز باید اقداماتی را برای رفع مشکل مددجویان نیازمند انجام دهیم زیرا این خانواده ها با مشکلات متعددی مواجه هستند.
وی عنوان کرد: در رابطه با ساخت مسکن ویژه مددجویان نیازمند زندان ها بر اساس چارچوب های قانونی مورد نظر دستگاه ها اقدام می شود زیرا در صدد نیستیم که به گونه ای اقدام شود که موجب حاشیه نشینی شود.
وی با اشاره به بازدید از چند مرکز حمایتی در استان کرمان اظهار کرد: برخی کودکان و نوجوانان بی سرپرست با بیش از 15 تا 16 سال سن به دلیل نداشتن سند هویتی نتوانسته اند به مدرسه بروند که این موضوع بسیار اسفناک است.
فرماندار کرمان نیز با تاکید بر پرهیز از موازی کاری گفت: اولویت اصلی برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند باید مبتنی بر سکونت فرد در محل زندگی خود باشد زیرا اگر این افراد در موطن خود ساکن شوند می توان در حوزه اشتغالزایی برای آنها اقدام کرد.

رمضان امیری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان در این نشست در خصوص وضعیت مسکن مددجویان اظهار داشت: کارگروه حمایت از ساخت مسکن مددجویان نیازمند در کرمان راه‌اندازی شده است.

وی بیان داشت: 89 خانواده زندانیان نیازمند برای شرکت در طرح حمایت از ساخت مسکن مددجویان اعلام آمادگی کرده‌اند که 76 خانوار در حوزه شهری و 13 خانوار در حوزه روستایی هستند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان ادامه داد: همچنین 85 خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستند.

امیری تصریح کرد: باید حمایت لازم برای ساخت مسکن مددجویان صورت گیرد تا شاهد رفع مشکلات این خانواده‌ها باشیم.

وی اضافه کرد: آمار به‌دست آمده از 10 شهرستان تابعه استان کرمان نشان می‌دهد، 303 خانوار برای شرکت در طرح حمایت از ساخت مسکن مددجویان نیازمند آمادگی دارند که 216 خانوار در حوزه شهری و 87 خانوار در حوزه روستایی هستند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان ابراز داشت: 208 خانوار زیر پوشش نهادهای حمایتی بوده و 64 خانوار دارای زمین و 239 خانوار فاقد زمین هستند.

امیری عنوان کرد: پیشنهاد این است که نهادهای حمایتی به عنوان دستگاه‌های معین فرآیند کامل ساخت مسکن زندانیان نیازمند را برنامه‌ریزی کنند و انجمن حمایت از زندانیان نیز به‌ عنوان پیمانکار نیروهای مورد نیاز از جمله کارگر و بنا را در اختیار قرار می‌دهد.

محمدعلی توحیدی افزود: سیاست دولت، استان و شهرستان کرمان مهاجرت معکوس است و این سیاست باید در طرح تامین مسکن خانواده مددجویان نیازمند مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم هرگونه حمایت و مساعدتی را در چارچوب قانون به نهادهای مربوطه انجام دهیم.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین