کد خبر: 91266334
تاریخ انتشار: یکشنبه 01 اسفند 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: روزی نیست که نامه ای از مردم درباره ربا دریافت نکنیم/ بانک ها به تذکرات ما توجهی نمی کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: روزی نیست که نامه ای از مردم درباره ربا و دیرکرد سود وام ها دریافت نکنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: روزی نیست که نامه‌ای از مردم درباره ربا و دیرکرد سود وام‌ها دریافت نکنیم.

معظم له عصر شنبه در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی،اصناف و تعاون با اشاره به اهمیت و توجه اسلام به مسئله اقتصاد پویا در جامعه اظهار داشتند: مسئله اقتصاد مثل سایر ابعاد در اسلام بسیار مهم است و همان‌طور که مقام معظم رهبری بیان کردند دوران جنگ نظامی به پایان رسیده و امروز جنگ اقتصادی بین کشورها حاکم است.

مرجع عالیقدر تقلید شیعیان جریان‌های انحرافی برای ناکارآمد نشان دادن حکومت اسلامی را یکی از مشکلات نظام دانستند و افزودند: امام صادق (ع) نیازهای مردم را به 3 دسته تقسیم کرده‌اند که امنیت، عدالت و اقتصاد پویا و کارآمد سرفصل آن‌ها است و ما به‌عنوان کشوری اسلامی باید این 3 اصل را در کشور به‌درستی پیاده کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تأکید بر منویات رهبری برای سپردن کار به بخش خصوصی خاطرنشان کردند: بها دادن به بخش خصوصی و واگذاری کارها به مردم برای توسعه کشور بسیار مهم بوده و دولت تنها باید نقش نظارتی را ایفا کرده و در مسائل اقتصادی ورود نکند و این نظارت در قیمت‌گذاری برای حفظ عدالت و کاهش فاصله طبقاتی از اهمیت زیادی برخوردار است. ایشان با گلایه از یکپارچه نبودن سیستم قیمت‌گذاری در کشور گفتند: کاری که شما به‌عنوان اعضای اتاق بازرگانی و بدنه اصلی بخش خصوصی می‌توانید برای مردم انجام بدهید این است که نرخ‌گذاری روی اجناس را به تولید کننده واگذار نکنید و با نظارت کامل بر بخش خصوصی قیمت‌ها را درکل کشور و در سال ثابت نگه‌دارید.

مرجع عالیقدر مسئله قاچاق را یکی از مشکلات اقتصاد کشور عنوان کردند و ادامه دادند : مغازه‌های سطح شهر از کالاهای قاچاق پرشده و این در حالی است که معضل بیکاری همه شهر را درگیر کرده و این وظیفه شماست که به سمتی حرکت کنید تا هم نیازهای کشور در داخل برطرف شده و هم ‌با بالا رفتن تولید بتوانیم معضل بیکاری جوانان را حل کنید.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی از بی‌توجهی بانک‌ها به مسئله ربا گلایه کردند و گفتند: روزی نیست که نامه‌ای از مردم درباره ربا و دیرکرد سود وام‌ها دریافت نکنیم و هر چه تذکر می‌دهیم ربا حرام است و با تغییر نام‌ها به مضاربه و دیرکرد نمی‌توان حرمت این عمل را از بین برد باز بانک‌ها توجهی نمی‌کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین