کد خبر: 91528006
تاریخ انتشار: دوشنبه 02 اسفند 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی:دشمن با تفرقه بین مسلمانان در پی ضربه زدن به اسلام است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی عصر امروز در دیدار رییس، جمعی از اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از برنامه های جدی دشمن برای ضربه زدن به اسلام را ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی دانستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر این که از آغاز خلقت دو جبهه در زندگی بشریت وجود داشته است، گفتند: یکی کسانی هستند که در راه نشر معارف الهی قدم بر می دارند و جبهه دیگر طاغوت است.

ایشان با اشاره به شخصیت و زندگانی مرحوم آیت الله واعظ زاده افزودند: ایشان در سال 1328 بعد از این که در نجف و مشهد مراحلی از علم را طی کرده بود، به قم آمد و نخستین برخورد ما با ایشان در درس آیت الله العظمی بروجردی بود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که آیت الله واعظ زاده عمر خود را در فقه، اصول و معارف اسلامی سپری کرد، اظهار داشتند: ایشان فردی با نشاط، باهوش، فعال و پرکار بود، سعی کردیم مجله ای در قم زبان حوزه علمیه باشد که چند نفری از جمله بنده، امام موسی صدر، آیت الله واعظ زاده، آیت الله موسوی اردبیلی و دیگر بزرگان در مجله مکتب اسلام فعالیت داشتیم. معظم له ادامه دادند: ایشان دارای مهارت های بسیاری بود و عمر پر برکتی داشت؛ آیت الله العظمی بروجردی به مسأله وحدت بین شیعه و سنی بسیار عنایت داشتند، دارالتقریبی در مصر تأسیس شد تا شیعه و سنی با یکدیگر بیشتر وحدت و اتحاد داشته باشند چون دشمنان همیشه از این اختلافات سوء استفاده کرده و همچنان سعی دارد از آن سوء استفاده کند.

مرجع عالیقدر با اشاره به ارتباط قوی آیت الله بروجردی با شیخ محمود شلتوت رییس الازهر گفتند: شیخ محمود شلتوت اعلام کرد که کتاب فقه شیعه در الازهر رسمیت پیدا کند و کرسی برای تدریس فقه جعفری دایر شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اضافه کردند : اوایل انقلاب در سفری به مصر در الازهر حضور پیدا کرده و دیداری با علمای آنان داشتیم، آن ها به بنده گفتند که یک کرسی در الازهر برای تدریس فقه جعفری و امامیه گذاشته شده اما این کرسی خالی است و شما کسی را از قم بفرستید که در اینجا فقه مقارن بگوید یعنی فقه های اهل سنت را بداند و مزیت فقه شیعه را نسبت به آن ها تدریس کند. ایشان خاطرنشان کردند: بنده این مسأله را خدمت امام عرض کردم که بعد جریان دفاع مقدس پیش آمد و این کار صورت نگرفت، یعد هم خدمت رهبر معظم انقلاب گفتم که ایشان فرمودند در قم کسی را پیدا کنید که این مزایا را داشته باشد من تمام هزینه آن را تأمین می کنم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند : وحدت و الفت بین شیعه و سنی امری لازم است، در این راستا آیت الله واعظ زاده خراسانی به عنوان دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب منصوب شد و کارهای بسیار خوبی انجام داد، دشمنان ما یعنی آمریکا، صهیونیست و غرب دشمنی شدیدی با اسلام دارند و از راه های گوناگون سعی دارند اسلام را بکوبند. مرجع عالیقدر یکی از برنامه های جدی دشمن برای ضربه زدن به اسلام را ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی دانستند و گفتند: دشمنان نه شیعه و نه سنی را نمی خواهند بلکه با ایجاد تفرقه در پی اهداف خود هستند؛ آیت الله واعظ زاده نوشته های بسیاری داشت که بسیار قابل استفاده است.

ایشان افزودند: یکی از مسائل مهم در نوشته های آیت الله واعظ زاده موضوع ولایت فقیه است، ایشان بر این عقیده بود در این زمان باید ولی فقیه باشد تا مسائل را تبیین کند، ارشاد و هدایت مردم را انجام دهد و اجرای احکام را در جامعه داشته باشد، باید رهبری باشد تا جامعه را به حرکت درآورده و به حرکت ها جهت دهد، امام فرمود ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که آیت الله واعظ زاده گام های مهمی برای پیشرفت اسلام و مذهب برداشت، اظهار داشتند: باید بر وحدت شیعه و سنی تأکید شود، دشمنان می خواهند از این راه به ما ضربه بزنند و در پی هدف خود هستند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین