کد خبر: 93864413
تاریخ انتشار: جمعه 13 اسفند 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » من با افتخار یک مسلمان شیعه هستم / امام حسین را به جهانیان معرفی کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
دلنوشته ی از یک ملاقات با خاخام یهودی ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24، همواره سفر افراد مختلف به یک شهر و ارتباط با آنها بیانگر تجربیات جدیدی است که می تواند اگر مورد توجه قرار گیرد به برداشت نکات مثبت از شخصیت ها و رفتار منجر شود ، در پی سفر یکی از خاخام های یهودی ضد اسرائیل به ارومیه دلنوشته ی از سوی یک مخاطبانمان ارسال شده که در زیر می خوانید:

 

بسم الله....

امروز یکی از عجیب ترین روزهای زندگی ام بود

تواین چند سال کار تشکیلاتی و فرهنگی ام این مهمون جزو خاص ترین مهمون های دعوتی ام به ارومیه بود...

تو پست قبلی (اینستاگرامی ام)پیش بینی کرده بودم که شخصیت عجیبی خواهد داشت و منتظر اتفاقات عجیب تری هم بودم ولی واقعیتش نه در این حد

لطفا حوصله کنید و این متن رو تا پایان مطالعه کنید:

۱-اولین نکته عجیب ایشون که سرآغاز اتفاقات خاص امروزمون بود نماز یک ساعته اول صبحی شون بلافاصله بعداز رسیدن به ارومیه و اونم در مکانی خلوت و بی سروصدا (همون مهمانسرا ومحل اسکانشون )بود که حتی خوردن صبحانه و ناشتاشون هم بستگی به انجام این فریضه شون داشت و تا نمازش تموم نشد چیزی به لب نزد با اینکه گرسنگی اول صبحی اش همراه با خستگی سفر از چهره اش میبارید...

 

#تلنگر۱:بچه مسلمون ها به گوش باشید نماز ستون دینه یعنی همین که یه شخص یهودی که ما دینش رو در زمان حال سعادت بخش نمیدونیم واونو تحریف شده قلمداد میکنیم امروز سه وعده نماز خوند اونم به مدت های یک ساعته(نماز صبح)و یک ربع نماز ظهر و ۲۰ دقیقه نماز شب...تاحالا جمع کردیم مدت زمان هایی که در طول روز به عبادت با خدا سپری میکنیم رو؟

 

۲-سبک زندگی خاص این خاخام در نوع خودش بی نظیر بود...چیزهایی دیدم و شنیدم  از زبون خودش که شاید سخته باورش :

ایشون با خودش غذایی آورده بود که از حلال بودنش از نظر دین یهود مطمین بود و اعتمادی به غذاها و خوراکی های ما نکرد !

#تلنگر۲:این آیه رو خدا تو قرآن به ما گفته ها :(فالینظر الانسان الی طعامه )

اونوقت کی بیشتر به این آیه ها عمل میکنه؟حتما که باید مسلمون ها بیشتر عمل کنند....!!!!

۳-اعتقاد و نخ تسبیح همه صحبت های این دوستمون این بود که آقا جان ما درسته یهودی هستیم ولی صهیونیست نیستیم ها و اونارو قبول نداریم چون خدا در تورات دستور داده قبل از ظهور منجی نباید دولت یهود تشکیل بشه و اینایی که رژیم اسراییل رو تشکیل دادند علاوه بر اینکه ظالم اند بلکه مشروعیتی هم ندارند از طرف خداوند!

از شواهد پیداست دعوای ما با این نوع یهودیا هم احتمالا بمونه بعداز ظهور منجی چون تا اون موقع یه دشمن مشترک باهاشون داریم و اون رژیم صهیونیستی هست.البته شوخی میکنم ها و امیدوارم که با ظهور حضرت اینا جزو انسان هایی باشن که زودتر تسلیم ندای حق بشن و نیاز به درگیری باهاشون نباشه...انشالله

#تلنگر۳- بچه شیعه این بابا عقیده اش رو به ۵ زبان زنده دنیا نوشته بود رو سینه اش که همه بدونن این یهودیه اما اونوقت ما برا اینکه خجالت میکشیم دوستامون بفهمن نماز خونیم نگه می داریم شب بعداز دانشگاه همه اش رو قضامیکنیم!

دوست من با افتخار تمام بیا و شعائر دین ات رو نگه دار

من با افتخار یک مسلمان شیعه هستم!

 

۴-یه خاطره که از زبون خودش شنیدم میگم ولی خواهشا به قول آقا دیوید سیاسی اش نکنید و مارک زنی نکنید چون فقط یک خاطره ست همین:

...وسط صحبت هاش گفت من تو نیویورک به خاخام احمدی نژادی معروف هستم چون ایشون زمانی که به عنوان رئیس جمهور ایران اومده بودند آمریکا بیشتر دیدار شون در بین یهودی ها با من بود و خیلی باهم صمیمی شده بودیم و اخلاق دوستانه و متواضعانه ایشون بسیار نظرمن و دوستانم رو به خودش جلب کرده بودوما خیلی احساس راحتی و صمیمیت باهاشون داشتیم.بهش گفتم رابطه تون با حاج حسن آقای روحانی خودمون چطوره ؟

گفت بالاخره ایشون هم رئیس دولت ایران هستند و ما بهشون احترام زیادی قائلیم ولی تنها خاطره ام از ایشون بی احترامی و هل دادن ما توسط محافظهاشون در سفر اخیرشون به سازمان ملل بود و قسمت نشده که از نزدیک با رئیس دولت فعلی ایران صحبتی داشته باشیم!!!

۵-برام عجیب اومد که چرا با داشتن ۶۰ سال سن اینقدر جوون مونده ازش پرسیدم همین رو ولی زیرکانه و سرگشاده جوابم رو داد البته با مایه طنز:

گفت که راز جوونی ام رانندگی نکردن در شهر ارومیه ست با این فرهنگ ضعیف ترافیکی و رانندگی!!

البته من اینو به حساب مزاح گذاشتم و البته استرسی که بخاطر رانندگی باعجله این حقیر در خیابان های ارومیه بهش دست داده بود!اونم تقصیر من نبود دیرمونده بودیم خوب!!!

 

۶-در مورد خانوادش سوال کردم گفت ۴تا پسر و دوتا دختر حاصل ازدواجم بوده وچندتا هم نوه داره!گفتم مستر بیشتر توضیح بده سریع رفت سر اصل مطلب گفت ما اجازه نمیدیم بچه هامون سنشون از ۲۰ بگذره ولی ازدواج نکنند!!!

 

منم مثل شما تعجب کردم ولی بعید نبود از چنین آدم مذهبی و معتقدی !

تازه میدونستید که استفاده از اینترنت هم برای اونا ممنوع و حرامه ، بخاطر وجود مسایل غیراخلاقی؟آره همین اینترنت که تازگی ها شنیدم مودمش رو هم باید تو جهیزیه عروس خانم ها بزارن وگرنه جهیزیه ناقص میشه و تو ایران رسمه  تا وقتی که جهیزیه کامل نشده دختر رو شوهر نمیدن!به همین خاطر سن ازدواج ها هم رفته بالا...

 

#تلنگر۴-بچه شیعه دست بجونبون اینا دارن شش تا شش تا یار جمع میکنن برا منجی شون اونوقت ما سی سال بود که با شعار فرزند کمتر زندگی بهتر داشتیم زندگی میکردیم و سن ازدواج هامون داره ۳۰ سالگی رو هم رد میکنه حالا بماند اینکه شیعه باید به فکر تامین سربازهای امام زمانش هم باشه و مشکل پیری جمعیت در سالهای منتهی به ظهور اصلا خبر خوبی برا جمعیت تشیع و جهان اسلام نیست!

 

۷-در طی این یک روز در زمان های خالی بین برنامه ها یه مباحثه و مناظره کوتاهی رو با ایشون در مورد رابطه دین و سیاست و نظر دو دین اسلام و یهود در رابطه با این موضوع باهاشون داشتم ؛القصه بحثمون این شد که ایشون اعتراف کرد که دین یهود برخلاف دین اسلام  برنامه ویا دستوری برا اداره حکومت ها و کشور داری نداره با اینکه خودشم اذعان کرد یک ضعف هست برا دینشون ولی احساس میکرد که این تقدیر خداوند هست واینطور خواسته که یهود حکومت داری نکنه!جالب بود تنها شناختش از امام حسین (ع)این بود که ایشون یک منتقد حکومت بود و در این راه شهید شد؛البته همین کافی بود که براش اثبات کنم که دین اسلام یک دین کاملا سیاسیه و برای اداره کشور و حکومت نظریه داره اما احساس کردم اونطور که باید راه امام حسین و هدف امام حسین براشون تبیین و روشنگری نشده بود و فکر میکرد که امام حسین تنها یک شورشی علیه حکومت وقتش بود،حتی اینکه اون حکومتی که امام حسین برعلیه اش قیام کرده بود رو هم به خوبی نمیشناخت چون وقتی که من ویژگی های حکومتی و شخصیتی  یزید رو براش شمردم با تعجب بسیار حرکت امام حسین رو تحسین کرد!

اما شیرین ترین جای بحثمون اونجایی بود که من از خاطرات سفر اربعینم براش گفتم و بهش گفتم که راهپیمایی سالانه اربعین یک تظاهرات بین المللی علیه استکبار و ظلم و فرعون های زمان هست و این مناسبت منحصر در بین شیعیان و محبان اهل بیت نیست بلکه افرادی هم هستند که با مذاهب و دین های مختلف در این راهپیمایی میلیونی شرکت میکنند و نسبت به صهیونیسم جهانی ابراز تنفر و برائت میکنند.

خیلی خوشحال شد از این موضوع و بهم قول داد که اولین کارش بعداز سفر و رسیدن به شهر خودش تحقیق مفصلی در مورد قیام امام حسین و همچنین فلسفه راهپیمایی اربعین هست و اگر هم که به نتایجی در این مورد رسید حتما در راهپیمایی اربعین سالهای بعد شرکت خواهد کرد.

چون خیلی مشتاق شد که حس عجیب مردم شرکت کننده در این راهپیمایی رو از نزدیک مشاهده کنه!

#تلنگر_آخر:میگم اگر امام حسین رو نداشتیم چطور میتونستیم تفکرخودمون رو به جهانیان اینطور واضح و روشن معرفی کنیم؟فقط ایکاش اینو هم بفهمیم که راه امام حسین و اهل بیت  با دادن آش نذری و شله زرد و... ادامه پیدا نمیکنه بلکه حرکت های عظیم ،حماسی و پراحساسی مثل راهپیمایی میلیونی اربعین هست که تضمین کننده ادامه و استمرار این راهه!

بیایید در روش تبلیغ ها برای دین و مذهبمون نقش عقل و منطق و استدلال و برهان رو نادیده نگیریم !

عقیده ای که بخواد با یک آش نذری منتقل و تبلیغ بشه مطمینن با یک چلوشیشلیک تو یک رستوران لوکس هم ازبین میره و دیگه اثری ازش باقی نمیمونه!

 

در آخر ماحصل اتفاقات این روزم این بود که بیشتر نسبت به دین و مذهبم علاقه پیدا کردم و به نوعی به داشتن چنین دین کامل و شامل و جامعی افتخار کردم!

 

در آخر این شعر رو هم میگم برا اونهایی که همیشه اسلام رو مقصر کوته فکری وعقب ماندگی هاشون معرفی میکنند که به هیچ وجه صحیح نیست این فرض چرا که:

در اسلام به ذات خود نیست هیچ عیبی

عیب اگر هست در مسلمانی ماست!

والسلام

 


انتهای پیام

 

نویسنده : مهدی فلاح

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین