کد خبر: 93867866
تاریخ انتشار: جمعه 13 اسفند 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » توجه ویژه شهرداری به ایام فاطمیه / ترویج فرهنگ فاطمی ماموریت ویژه فرهنگی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ایامی که ارومیه فاطمی شد ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24 ،  در روزهایی که میزبان فاطمیه بودیم شهر رنگ و بوی فاطمی به خود گرفته و این اتفاق را نباید به سادگی از کنار آن گذشت چرا که اهمیت توجه به فرهنگ و عزا حضرت فاطمه جز بخش لاینفکی از فرهنگ مذهبی جامعه ما است.

در این میان اقدامات شهرداری و مجموعه فرهنگی آن در جهت استفاده از المان های مذهبی و مشارکت در اجرای برنامه های ویژه فاطمیه یک کار مثبت و قابل تقدیر بوده که در سال جاری به نسبت سال های پیشین با کیفیت و کمیت بهتری انجام شد.

فضاسازی های شهری در قالب های مختلف ، حمایت از برنامه های فرهنگی برگزار شده در سطح شهر، مشارکت در اجرای تئاتر های مذهبی از جمله نکات مثبت شهرداری بوده  البته در کنار آن کمک ویژه به برگزاری یادواره های شهدا در سطح شهر را نیز نباید از خاطر برد.

نصب پرچم های مذهبی در شهر

نمایش دگر نگاهی کند زهرا با مشارکت شهرداری ارومیه

در این میان نکته ی که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد استفاده از ظرفیت های فاطمیه جهت ترویج این فرهنگ برای ایجاد یک جامعه مومن و معتقد به ارزش های اسلامی است که شهرداری با توجه به امکانات موجود می تواند نقش قابل توجه ی در این زمینه داشته باشد.

یادواره شهدای غواص آذربایجان غربی در عملیات کربلا 4 و 5

به نظر می رسد توجه به موضوع شهدا در حوزه فرهنگسراها موجود و آشنایی بیشتر جوانان با این گنجینه های ایثار و شهادت یکی از راهکارهای معرفی دقیق معرفی فرهنگ فاطمی از کارهای مثبتی است که می توان انجام داد.

 


انتهای پیام

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین