کد خبر: 94765446
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 اسفند 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر : مسوولان وظیفه دارند مردم را از تنگنای اقتصادی خارج کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند : مسوولان باید برای رفع مشکلات معیشتی چاره اندیشی کنندتا مردم از تنگنای اقتصادی خارج شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر امروز در درس خاج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشتند : اسلام با اشرافی گری به شدت مخالف است اما عقیده دارد که مردم و جامعه باید به اندازه کافی رفاه داشته باشند.

ایشان افزودند: دولت ها وظیفه دارند امنیت، عدالت و معیشت را برای مردم و جامعه فراهم کنند؛ الان مشکل مهم در کشور معیشت است و گرانی در کشور بی داد می کند و حتی طبقه های متوسط رنج می برند چه برسند به افرادی که در طبقه های پایین تر باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که نامه های بسیاری داریم که مردم از گرانی و درآمد ناکافی گلایه می کنند، تصریح کردند : تفاوت در حقوق از مشکلات دیگر است که یکی 20 میلیون می گیرد و دیگری نهایتا ماهانه یک میلیون دریافتی دارد. معظم له ادامه دادند: حضرت امام بارها فرمودند اشرافی گری خطری برای جامعه است، غالبا خدمتگزاران مملکت طبقات متوسط هستند اما عده ای اشراف خوی اشرافی و پول فراوان دارند و برای مردم خدمتی انجام نمی دهند، در دفاع مقدس همین فقرا و کوخ نشینان شرکت کردند و تمام زحمات و کارها با این طبقه است، اگر این طبقه از نظر معیشت در مضیقه باشند مصیبتی است که در مملکت وجود دارد.

مرجع عالیقدر شیعیان با بیان این که مسؤولان باید برای رفع مشکلات معیشتی چاره اندیشی کنند، خاطرنشان کردند : همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید شکاف طبقاتی ایجاد شود و تفاوت حقوق ها خطر بزرگی بوده که ما این را محکوم می کنیم و معتقد هستیم مسؤولان وظیفه دارند مردم را از تنگنا خارج کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین