کد خبر: 95608167
تاریخ انتشار: یکشنبه 22 اسفند 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار جمعی از مدیران و نمایندگان اعتاب مقدسه با مرجع عالیقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

جمعی از مدیران و نمایندگان اعتاب مقدسه ظهر امروز با حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی دیدار کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در این دیدار گفتند : امروز عزت و قدرت انقلاب اسلامی به برکت نعمت ولایت ایجاد شده است و ما باید قدردان این نعمت بزرگ خداوند باشیم. مرجع عالیقدر با بیان اینکه یکی از مهمترین موضوعاتی که در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است، شکر نعمت های پروردگار است، اظهار کردند: نعمت ولایت در بین نعمت های پروردگار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در روایات هم این اهمیت بیان شده است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند : اگر کسی ولایت نداشته باشد هیچ یک از اعمالش نزد خداوند مقبول نخواهد بود، امروز عزت و قدرت انقلاب اسلامی به برکت نعمت ولایت ایجاد شده است و ما باید قدردان این نعمت بزرگ خداوند باشیم. ایشان ادامه دادند : انقلاب های بسیار زیادی در جهان شکل گرفته است ولی مزیتی که انقلاب اسلامی نسبت به آن ها دارد و باعث ماندگار بودن آن شده است، نعمت ولایت است و دیدگاهی که امام خمینی(ره) نسبت به انقلاب اسلامی داشت این بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور خواهد بود. معظم له بیداری مستضعفان جهان را از مزیت های انقلاب اسلامی عنوان کردند و گفتند : صدور انقلاب اسلامی باعث شده تا چهره مستکبران جهان آشکار شود و همه مستضعفان در مقابله با دشمنان و مستکبران متحد شوند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود مدیریت عتبات و اماکن مقدسه را یکی از توفیقات خداوند ذکر کردندو ادامه دادند : نگهداری عتبه مقدسه بسیار مهم است خوشبختانه در سال های اخیر این حفظ و نگهداری با شکوه تر از گذشته انجام میشود. مرجع عالیقدر با اشاره به اهمیت خدمت به زائران، تصریح کردند: خدمت به زوار از پاداش بسیار زیادی نزد خداوند برخوردار است و این پاداش به نحوی است که امام سجاد(ع) هر ساله در سفر خود به مکه خدمت به زوار را شرط حضور در کاروان می کردند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند: ما در طول تاریخ علمای بزرگی نیز داشتیم که خدمت به زوار را افتخار می دانستند ونمونه بارز آن مقدس اردبیلی بود که در نجف به صورت ناشناس به شستشوی لباسهای زوار می پرداخت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین