کد خبر: 95637424
تاریخ انتشار: یکشنبه 22 اسفند 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » درگیری استاندار آذربایجان غربی و نماینده مردم سردشت و پیرانشهربه کجا رسید؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
توافق پنهانی با نرمش شخص اول استان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

Z5tsb70bgQmK

به گزارش سرویس سیاسی فاطر24 ،ماجرای در گیری شخص اول استان با نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی از آنجایی شروع شد که این نماینده به اعتراض از اقدامات استاندار آذربایجان غربی در یکی از نشست های خبری پرداخت و با متهم کردن وی به پیگیری منافع اقتصادی شخصی خود در منطقه آزاد ماکو،‌به سایر شهرهای استان پشت کرده و از حال و روز آنها بی خبر است.

در واقع این انتقادات از سوی نماینده، آغازی شد تا خبر درگیری های لفظی استاندار آذربایجان غربی با نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در صدر اخبار سیاسی استان باشد و پیوسته در نشست های مطبوعاتی طرفین مورد تاخت و تاز همدیگر قرار گیرند.

در چند ماه اخیر این درگیری ها تا ارسال گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای نماینده سردشت و پیرانشهر درباره تخلفات استاندار آذربایجان غربی به رئیس جمهور ، رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین درخواست برخورد جدی از وزیر کشور با استاندار آذربایجان غربی به علت توهین به مردم حوزه انتخابیه اش به خاطر حادثه کوله بران و اظهار تاسف برای دولت تدبیر و امید به خاطر انتصاب قربانعلی سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی به جهت ضعف در برنامه ریزی مدیریتی ادامه پیدا کرد که از این موارد می توان به عنوان نمونه هایی از حملات رسانه ای و غیر رسانه ای رسول خضری به مقام اول اجرایی استان اشاره کرد. 

اگر چه استاندار نیز در این مدت ساکت نماند و با بیان این مطلب در جلسات مختلف "که نماینده مردم پیرانشهر و سردشت فرافکنی می کند" به این همه مطالب و اتهامات پاسخ داد.

اما در روزهای اخیر , منابع آگاه خبر از برگزاری جلسه ای دادند که به وساطت و توصیه مقامات ارشد کشور بین دو طرف برای آشتی برگزار شده است . به گفته این منابع رسول خضری توانسته پیروز این جنگ سرد شود و با تعیین شرایطی برای شخص اول استان قبول دوستی نموده است؛ شرطی که در شرایط کنونی دولت و نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری هرگز به صلاح دولت و ملت نمی باشد.

اما سوالی که همچنان باقی است این موضوع می باشد که چرا مسئولان مورد دعوی در شرایط سخت  معیشتی و اقتصادی جامعه  به دنبال دست یابی به منافع خود می باشند؟

 چرا شخص اول استان در توزیع امکانات و توجه به مشکلات شهرستان های مختلف ایجاد شبهه نموده است و باعث ایجاد سئوالات پیرامون تمرکز بر منطقه آزاد ماکو  کرده است ؟

چرا نماینده مردم سردشت و پیرانشهر تعیین فرماندار در یکی از حوزه های انتخاباتیش را جز وظایف خود میداند؟

به هر حال این گونه درگیری ها یکی از موضوعاتی است که همیشه مورد انتقاد رهبر معظم انقلاب به خصوص در وضعیت فعلی با نزدیک شدن به انتخابات بوده است.

چرا که بر اساس تاکید رهبر انقلاب اسلامی وحدت بین مسئولین در زمان انتخابات امری حیاتی است و باید امورات. و رسیدگی به مشکلات مردم جز اولویت های مسئولین باشد نه انتخاب فرماندار آن هم توسط یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و  غفلت از مشکلات کلان استان توسط مسئولین .


انتهای پیام/س

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین