کد خبر: 98183688
تاریخ انتشار: شنبه 05 فروردين 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : فرمان جهادی امام علی (ع) منشوری بین المللی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر شیعیان گفتند : فرمان جهادی امام علی (ع) که به مالک اشتر داده است به عنوان یک راهکار سیاسی برای اداره امور مملکت و یک منشور بین المللی یاد می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای مرکز فرماندهی کوثر و سپاه امام علی (ع) با بیان اینکه جهاد امر مهمی است که در اسلام سفارش شده است، افزودند : 124 هزار پیامبر از سوی خداوند برای هدایت انسان‌ها آمدند ولی از این میان پنج پیامبر اولوالعظم از سوی خداوند انتخاب شدند.

معظم له تصریح کردند : پنج پیامبر اولوالعزم که از سوی خداوند برگزیده شدند دارای شریعت هستند و پیامبران دیگری که پس از اینها مبعوث شدند نیز شریعت همین پیامبران را ادامه می‌دادند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ادامه دادند : پیامبران الوالعزم همه دارای کتاب آسمانی و شریعتی بودند که از سوی خداوند به آنان داده شده بود تا بتوانند مردم را به درستی و نیکی هدایت کنند و خداوند برای اینکه دین خود را تکمیل کند پس از اینکه پیامبر الولعزم دیگری بر می‌گزید آن پیامبر با دین و شریعت جدید، شریعت قبلی را نقض می‌کرد و در نهایت دین و شریعت خدا با مبعوث شدن حضرت محمد (ص) کامل شد و تمام ادیان قبلی نقض شد. ایشان با بیان اینکه پس از رحلت نبی مکرم اسلام (ص) پیامبر دیگری برگزیده نشد، عنوان کردند: 12 امام معصوم (ع) برگزیده شدند تا راه انبیاء الهی را ادامه دهند و با هدایت مردم آنان را از جور ظلمت و ستم ستمگران نجات دهند. مرجع عالیقدر به مبحث جهاد و جایگاه آن در ادیان الهی اشاره کردند و گفتند: هیچ یک از ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام اجازه سکوت در برابر ظلم را نمی‌دهد، زیرا اگر در مقابل ظلم ایستادگی نشود سلطه گران به نابودی جهان اقدام می‌کنند.قرآن کتاب آسمانی است و به جهاد تاکید دارد و در این راستا می‌شود تفاوت آن را با کتاب شاهنامه دریافت و متوجه تفاوت‌های جنگ و جهاد شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکید براینکه کتب دینی ما هرگز از ستیز و جنگ سخن نمی‌گویند، خاطرنشان کردند : تمام کتب دینی ما به امر مهم جهاد توصیه و تاکید بر ایمان و تقوا دارند. معظم له با بیان اینکه دین اسلام برای امر جهاد ارزش خاصی قائل است، تصریح کردند: امام صادق (ع) در این راستا می‌فرماید « جهاد تنها به فرمان و سفارش معصومین (ع) انجام می‌شود» و اکنون که امام معصوم (ع) غایب است تنها به فرمان رهبر معظم انقلاب که نایب امام زمان (عج) به شمار می‌رود صورت می‌گیرد. مرجع عالیقدر اظهار داشتند : جهاد اگر به دستور یا فرمان امام معصوم (ع) نباشد بنا بر روایات و احادیث چیزی به جز شورش نیست و خونی که در آن ریخته شده بهاء ندارد و شهید محسوب نمی‌شود و این خون هدر رفته است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی به فرمان امام علی (ع) در ارتباط با امور مملکتی و سیاست‌ها اشاره کردند و افزودند : در فرمان نامه امام علی (ع) که به مالک اشتر فرستاده تمام مواردی که برای اداره یک حکومت اسلامی است توصیه شده و این منشوری بین المللی است و سند افتخاری برای ما مسلمانان است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین