کد خبر: 99984402
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 فروردين 1396
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » از شال های زیتونی تا اصولگرایان خاموش
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
همزمان با ثبت نام کاندیدا های انتخابات شورای شهر ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش سرویس سیاسی فاطر ۲۴, در ایام ثبت نام انتخابات شوراهای شهر قرار داریم .در این ایام جریان ها  و گروه های سیاسی هریک بر حسب برنامه های حزبی و فردی خود به فراخور حال و شرایط به تکاپو مشغول هستند .

در این میان سه گروه رادر کنار مستقل ها و نیمه مستقل ها باید دید.

گروه اول که با شال های زیتونی امسال برای اولین بار به صورت شاخص در فضای سیاسی ارومیه در حال فعالیت هستند .

این افراد که عمدتا اصلاح طلب و بعضا اعتدالی هستند و یا خود را این گونه معرفی میکنند , در مقام عمل و کلام از حمایت برخی از نمایندگان مجلس برخوردار هستند.

به نظرمیرسد ین افراد که به گفته خود در پازلی اتفاقی زیتونی شده اند  برنامه های خاصی را در فضای رسانه ای و تبلیغی برای خود ایجاد کرده اند . البته مشخص است که در یارگیری رسانه ای نیز به خوبی توانسته اند افراد صاحب رسانه وقلم را به طرف خود بکشند .

گروه دوم که در مقابل جریان زیتوتی مطرح و از طرف این جریان مورد انتقاد هستند جریان نزدیک به شهردار ارومیه و شورای شهر کنونی هستند با یارگیری رسانه ای متناسب  تلاش دارند اولا کارنامه تیم کنونی موفق دیده شود . در ثانی به انتقاد ها و تخریب های جریان زیتوتی پاسخ دهند تا در نهایت شورا را مثل دوره قبل تصاحب کنند.اتفاقا این گروه نیز از حمایت یکی از نمایندگان مجلس برخوردار هستند. باید گفت جدال برای کسب اکثریت کرسی های شورا توسط این دو جریان است .

یکی دیگر از گروه های مطرح در انتخابات گروه های قومیتی هستند . این افراد اغلب با گرایش های قومیتی وارد انتخابات ارومیه می شوند . هر چند که آنها نیز چه کرد و چه هویت طلب  تلاش دارند خود را در درون جریان های سیاسی قرار دهند. 

گروه دیگر  جریان های اصول گرا و افراد منتسب به آنها  هستند . 

آنچه از ظواهر امر مشخص  است تفرقه و پراکنده گی  در این جریان دیده می شود . برنامه مشخصی ندارند و با تک چهره ها تاکنون ثبت نام کرده اند.  این افراد که بی سر و صدا می آیند و می روند  هر چند از  جبهه پایداری یا اصول گرایان کلاسیک باشند ولی علاقه ای به دیده شدن  و استفاده از فضای رسانه ای شهر ندارند . اصولا درست هم یارگیری رسانه ای نکرده اند و به نظر می رسد توفیق آنها در انتخابات پیش رو کمتر از سایرین باشد . 

در نهایت نیز مستقل ها و نیمه مستقل ها را باید نام برد . افرادی که  خود را از جریان های شهر مستقل توصیف می کنند و تعداد محدودی هم کرسی بدست می آورند هر چند که به نظر می رسد سهم آنها نیز مثل اصول گرایان کمتر خواهد شد. البته باید تصریح داشت مستقل ها از اصولگرایان بهتر عمل می کنند و اصول گرایان شاگرد آخر خواهند بود. 

هر چند که انتخابات که از چند ماه قبل برای داوطلبان شروع شده در مرحله ثبت نام است ولی به نظر می رسد جدال این دوره شورای شهر  جدال لیست ها باشد.


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین