کد خبر: 175309028
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: شتباه محاسباتی افسران فله بر کریستال و تغییر مسیر کشتی باعث سانحه برخورد بین نفتکش ایرانی سانچی و فله بر چینی شد.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، نادر پسنده در نشست خبری اعلام دلایل حادثه رخ داده برای نفتکش سانچی اظهارداشت: فله‌بر کریستال عامل وقوع سانحه برخورد بین دوکشتی شناخته شد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تغییر مسیر کریستال به سمت راست که 15 دقیقه قبل از سانحه اتفاق افتاد باعث ایجاد موقعیت خطر تصادف شد و اگر این تغییر مسیر صورت نمی‌گرفت تصادف رخ نمی‌داد.

وی تصریح کرد: اشتباه محاسباتی افسران فله‌بر کریستال و ناآگاهی آنها باعث سانحه برخورد بین نفتکش ایرانی سانچی و فله‌بر چینی شد.

شانزدهم دی‌ماه 96 کشتی فله‌بر کریستال با نفتکش سانچی ایران که با پرچم پاناما تردد می‌کرد برخورد کرد که در اثر این برخورد نفتکش سانچی که حامل محموله میعانات گازی برای پالایشگاه توتال در کره جنوبی بود دچار آتش‌سوزی شد و 32 سرنشین این نفتکش در این حادثه جان باختند.

براساس این گزارش، 30 نفر از این سرنشینان ایرانی و 2 نفر بنگلادشی بودند که جسد 4 نفر از خدمه ایرانی کشتی پیدا شد و بقیه ناپدید شدند.

بر این اساس کشورهای ذی‌نفع در این حادثه: ایران، چین، هنک‌کنگ، بنگلادش و پاناما بودند که بنگلادش نمایندگی خود در بررسی سانحه را به این واگذار کرد.
منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین