کد خبر: 175309035
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس به خروج تعدادی از نمایندگان از لیست امید واکنش نشان داد.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، بهروز بنیادی امروز اظهار کرد: میزان وام مسکن اولی‌ها بستگی به شهرشان دارد، اما از حداقل 60 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان اعطا می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر پیشنهاد لازم توسط وزیر مربوطه داده شده و به شورای پول و اعتبار برای بررسی و تصویب رفته است.

نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی به زمان اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: زوج‌های جوان در شهرهای بزرگ در صورت تصویب می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند و تا زمان اجرا احتمالاً چند ماهی طول می‌کشد.

بنیادی در خصوص عدم حمایت بانک‌ها از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: در حال حاضر بانک‌ها به طور مستقیم به بحث حمایت از کالای ایرانی ورود پیدا نمی‌کنند و بانک‌ها یک نقش حمایت‌کننده بیرونی را دارند.

وی متذکر شد: بانک‌ها به صورت شراکت نمی‌توانند سرمایه‌گذاری داشته باشند، اما در بحث سرمایه در گردش با توجه به نوع طرح و پروژه‌ای که توسط دستگاه‌های ذیربط، وزارت تعاون و در شهرستان‌ها ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی، نقش دبیرخانه اشتغال را دارند به بانک‌ها معرفی می‌شوند و در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن  و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: اخذ تسهیلات لازم از جمله مجوزها و موافقت‌نامه‌ها توسط متقاضی برای بانک و کارگروه اشتغال الزامی است، چراکه طرح‌هایی معرفی می‌شوند که دارای پیوست باشند و میزان آورده و سرمایه‌گذاری طرح مشخص باشد و اشتغال لازم نیز در پروژه مذکور ایجاد شود.
تضارب آرا در چارچوب قانون اساسی امری پسندیده است

بنیادی در خصوص تضارب آرا  و جایگاهی که شهید مطهری در این زمینه داشت، تشریح کرد:  شهید مطهری در زمان خود، پدیده تضارب آرا و کرسی‌های آزاداندیشی را انجام داد و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تأکید دارند، چراکه هرچه تضارب آرا بیشتر و در چارچوب قانون صورت گیرد، قدم در راه رشد و توسعه کشور برداشته‌ایم.

وی با تبریک هفته معلم، افزود: شهید مطهری به عنوان اندیشمند اسلامی به دنبال ایجاد عدالت حاکمیت انصاف و اندیشه و تبادل آرا در کشور بودند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن  و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچه تضارب آرا در چارچوب قانون اساسی و قوانین کشور بیشتر شود، به ویژه در محفل نخبگان و دانشگاهیان و بین معلمان، در راه توسعه قدم گذاشته‌ایم.

بنیادی در خصوص ناکارآمدی در بدنه دولت اظهار داشت: من با بدنه دولت تماسی ندارم و باید از ارزیابی‌های مدیران هر شهرستانی که هستند یا مدیران استانی پرسیده شود، اما در مجموعه قوای سه‌گانه ما امروز این وضعیت را داریم، ضعفی در همه قوا است که باید به دنبال رفع این موارد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که تعدادی از نمایندگان لیست امید اولیه از لیست جدا شده‌اند، گفت: همه  افراد لیست‌ها مشخص شده هستند و لیست امید در روزهای آینده منتشر می‌شود.
منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین