کد خبر: 175330544
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار انتخاباتی لبنان

شهروندان لبنانی از کند بودن مراحل رای گیری در مراکز شکایت دارند.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

  به گزارش سراج24، سعد حریری نخست‌وزیر لبنان لحظاتی پیش در مدرسه شکیب ارسلان حاضر شد و رأی خود را به صندوق انداخت.

همچنین علی عمار از نمایندگان پارلمان وابسته به فراکسیون وفاداری به مقاومت بعد از انداختن رای خود به صندوق در اظهاراتی تاکید کرد که امروز باید روز پیروزی یک دولت واحد با سه الماس گرانقدر [معادله سه جانبه ملت، ارتش، مقاومت] باشد. امروز باید روز پیروزی بر فساد و عناصر مختلف باشد. امروز باید روز پیروزی بر محرومیت از کمترین نیازهای انسانی باشد. امروز باید روز احیای اعتبار دولت و قانون و موسسات دولتی باشد.

از سوی دیگر تعدادی از شهروندان لبنانی از کوچک بودن برگه‌های مربوط به لیست‌های انتخاباتی و کند بودن مراحل رأی گیری در مراکز مختلف شکایت دارند.

همچنین نوار الساحلی یکی از نمایندگان پارلمان لبنان وابسته به جریان 14 مارس اعلام کرد که در نتیجه قانون جدید انتخابات روند رأی‌گیری در مراکز به کندی صورت می‌گیرد.

وزارت کشور به سرپرستی نهاد المشنوق مسئولیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارد، ‌وی که ساعتی پیش رأی ترجیحی خود را به صندوق انداخت،‌اعلام کرد که به سعد حریری رأی داده است.

مراکز رأی گیری از ساعت 7 صبح امروز به روی مردم باز شده و انتخابات تا ساعت 7 عصر به وقت بیروت ( 20 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه خواهد داشت . در این دوره از انتخابات 597  نفر برای تصدی 128 کرسی پارلمان لبنان در مناطق مختلف با هم به رقابت می پردازند که 86 نفر از آنها زن هستند. تعداد نمایندگان زن در پارلمان کنونی لبنان 4 نفر است. تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن 3.7 میلیون نفر است. سن رأی‌گیری در لبنان 21 سال است.

فراکسیون اکثریت پارلمانی نیازمند دست کم 65 کرسی است تا بتواند تصمیمات مورد نظر خود را در امور داخلی این کشور عملی کند.
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین