کد خبر: 175343362
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم قم در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا با گذشت دو ماه از طرح سوال نمایندگان نسبت به پاسخگویی بی اعتنا هستید.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 16 اردیبهشت) پارلمان، در تذکر شفاهی، خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: بر اثر ضعف، عدم نظارت و سوء عملکرد دولت دوازدهم، حدود 6 میلیون نفر از مردم ایران گرفتار مصیبت مؤسسات مالی غیرمجاز و یا مؤسسات مجاز تابلودار شده‌اند، به‌گونه‌ای که زندگی برخی از آنها در حال فروپاشی است و برخی نیز متلاشی شده است.

وی به طرح سؤال خود و 100 تن از نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور پیرامون مؤسسات اعتباری اشاره و تأکید کرد: سؤال ما از آقای روحانی، 6 محور داشت؛ مؤسسات مالی، قاچاق، بیکاری و اشتغال، رکود و بقای تحریم‌ها علی‌رغم اجرای تعهدات برجامی ایران و جهش ارزهای خارجی از محورهای آن  محسوب می‌شود. در عرض 6 ماه ارزش پول ملی حدود 48 درصد کاهش یافته است.

نماینده مردم قم خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: چه موضوعی سبب شده که شما اصل 88 قانون اساسی و ماده 212 آئین‌نامه داخلی مجلس را زیر پا می‌گذارید و از آن استنکاف می‌کنید؟ شما باید به نمایندگان ملت و دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشید اما نسبت به آنها بی‌اعتنایی می‌کنید. این در شرایطی است که دو ماه از طرح سؤال نمایندگان از شما (روحانی) می‌گذرد.

حجت‌الاسلام ذوالنور خطاب به روحانی، اظهار داشت: شما دائماً از شفافیت و اطلاع‌رسانی به مردم صحبت می‌کنید. علی‌رغم اینکه دو برابر نمایندگان برای پاسخگویی فرصت دارید اما فرصت‌سوزی می‌کنید و نمایندگان شما در مجلس حضور نمی‌یابند. چرا در محکمه‌ای که سؤال و پاسخ آن به قضاوت گذاشته می‌شود، پاسخ نمایندگان را نمی‌دهید؟

حجت‌الاسلام ذوالنوری در پایان با تأکید بر اینکه در ماه‌های اخیر بسیاری از قراردادها و معادلات واردات و صادرات به هم ریخت و زندگی بسیاری از مردم نابود شد، گفت: براساس آئین‌نامه داخلی مجلس، پس از گذشت یک هفته از طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس، نمایندگان رئیس‌جمهور باید با سؤال‌کنندگان نشست داشته و با آنها مذاکره و گفت‌وگو کنند. اگر پس از این مدت نمایندگان قانع نشدند، رئیس‌جمهور یک ماه فرصت دارد در صحن پارلمان به مردم پاسخ دهد.
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین