کد خبر: 175678854
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بر اساس اظهارات یک متخصص مغز و اعصاب، یک ماه آینده می تواند در وضعیت سلامت سرالکس فرگوسن بسیار تاثیرگذار باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، سرالکس فرگوسن، سرمربی اسطوره‌ای پیشین منچستریونایتد که شنبه شب به خاطر خونریزی مغزی مورد عمل جراحی اضطراری قرار گرفت، در بیمارستان سالفورد رویال بستری است. بر اساس تازه‌ترین گزارش شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس»، فرگوسن 76 ساله همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه است و اطلاعات بیشتری از وضعیت وی منتشر نشده، اما چیزی که مشخص است این است که عمل جراحی وی موفقیت‌آمیز بوده است.

دکتر پیتر هاملین، متخصص مغز و اعصاب در یادداشتی برای روزنامه «تلگراف» با اشاره به وضعیت سرمربی پیشین شیاطین سرخ نوشت: «شایع‌ترین شکل خونریزی برای مردی در سن و سال سرالکس با توجه به سابقه بیماری قلبی عروقی، خونریزی درون مغزی است که در آن خونریزی درون بافت مغزی وجود دارد و باعث آسیب جبران‌ناپذیری به آن سلول‌ها می‌شود.

در مورد سر الکس، جراحان تصمیم گرفتند تا وی را مورد عمل جراحی قرار دهند، چون احساس می‌کنند که لخته شدن خون باعث آسیب به بافت باقیمانده مغز می‌شود. این عمل جراحی عمدتاً زندگی بیمار را نجات می‌دهد و هدف از این عمل جراحی کاهش هرگونه ناتوانی طولانی‌مدت است. با این شرایط سرالکس ممکن است با نوعی با سکته مغزی نیز مواجه شود.

چند روز اول پس از عمل جراحی، تمرکز بر روی حمایت از زندگی بیمار است. در چنین شرایطی پیش‌بینی وضعیت بیمار در چند روز اول و حتی تا چند هفته خیلی دشوار است. اگر بعد از چند ماه بیمار بدون علائم بهبودی زنده بماند، بعید است که به وضعیت سلامت پیشین خود بازگردد. با این حال، بعد از آن فوراً برای جنگیدن با همه چیز و پتانسیل بهبودی کامل نیز وجود دارد، هرچند نیاز به یک دوره طولانی توانبخشی است».

سرالکس فرگوسن بین سال‌های 1986 تا 2013 هدایت شیاطین سرخ را برعهده داشت و در طول بیست‌وشش سال و نیم هدایت این تیم، 38 عنوان قهرمانی برای منچستریونایتد به ارمغان آورد و این تیم را تبدیل به پرافتخارترین باشگاه انگلیس کرد.
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین