کد خبر: 175683199
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرگ برای کافر به منزله کندن جامه‏ هایی فاخر از تن و منتقل شدن از منزل‏هایی امن، و جایگزین کردن آنها به کثیف ‏ترین و خشن‏ ترین جامه‏ ها و وحشتناکترین منزل‏ها و بزرگترین عذاب است.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

سراج24حضرت سیدالساجدین امام زین‌العابدین علیه‏‎السلام در پاسخ به پرسش کــه: مرگ چیست؟ فرمودند: (مرگ) برای مؤمن چون کندن جامه‏‌هایی چرکینِ شپشی‏‌ از تن‏ است و از هم‏ گسستن ‏کُند و زنجیرهای گرانبار و جایگزین کردن فاخرترین و خوشبوترین جامه‏‌ها و راهوارترین مرکب‏‌ها و امن‏‌ترین منزل‏ها.
و برای کافر به منزله کندن جامه‏‌هایی فاخر از تن و منتقل شدن از منزل‏هایی امن، و جایگزین کردن آنها به کثیف‌‏ترین و خشن‏‌ترین جامه‏‌ها و وحشتناکترین منزل‏ها و بزرگترین عذاب است.

متن حدیث:

الإمامُ زینُ العابدینَ علیه‌‏السلام لمّا سُئلَ عنِ المَوتِ: لِلمؤمنِ کنَزعِ ثِیابٍ وَسِخَةٍ قَمِلَةٍ ، وفَکِّ قُیودٍ وأغلالٍ ثَقیلَةٍ ، والاستِبدالِ بأفخَرِ الثِّیابِ وأطیَبِها رَوائحَ ، وأوطَأِ المَراکِبِ ، وآنَسِ المَنازِلِ ؛ وللکافِرِ کخَلعِ ثِیابٍ فاخِرَةٍ ، والنَّقلِ عن مَنازِلَ أنیسَةٍ ، والاستِبدالِ بأوسَخِ الثِّیابِ وأخشَنِها ، وأوحَشِ المَنازِلِ، وأعظَمِ العَذابِ.

 


«معانی الأخبار، ج4 ص289- منتخب میزان‌الحکمة ص518

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین