کد خبر: 175711865
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تحویل سکه های پیش فروش شده با سررسید یک ماهه، در استان تهران از روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت و در سایر استان ها از روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در واحدهای بانک ملی ایران آغاز می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، همانطور که در روزهای اخیر، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد، بناست سکه های پیش فروش شده یک هفته زودتر از سررسید به خریداران تحویل داده شود.

برهمین اساس و با توجه به اینکه سررسید تحویل سکه های پیش فروش شده با موعد یک ماهه که از 26 تا 28 فروردین ماه انجام شده بود از 26 اردیبهشت ماه فرا می رسد، اما با دستور بانک مرکزی، تحویل این سکه ها در تهران از فردا آغاز می شود.

بر این اساس، همه پیش خرید کنندگان سکه از روز چهارشنبه هفته جاری در واحدهای استان تهران و از روز شنبه هفته آینده در واحدهای سایر استان ها بانک ملی ایران، می توانند با ارائه رسید ثبت نام به همان شعبه ای که پیش خرید در آن انجام شده، سکه های خود را دریافت کنند.

پیش خرید کنندگان همچنین می توانند به جای دریافت سکه، کارت سکه را از واحد بانک ملی ایران درخواست کنند. در این روش، سکه نزد بانک ملی ایران به صورت امانت باقی خواهد ماند و دارنده کارت سکه می تواند در هر زمان با ارائه آن کارت به بانک، سکه خود را دریافت کند.

پیش بینی می شود طی روزهای آتی بیش از یک میلیون قطعه سکه توسط واحدهای بانک ملی ایران به پیش خریدکنندگان تحویل داده شود. این میزان سکه به طور کامل توسط بانک مرکزی تامین و در اختیار واحدهای بانک ملی ایران گذاشته شده است.

دستورالعمل های لازم به این منظور به واحدهای بانک ملی ایران ابلاغ شده است و هنگام تحویل سکه به مشتریان، هیچ هزینه ای از آنها دریافت نخواهد شد.

 بانک مرکزی به منظور مدیریت بازار طلا و سکه از چند ماه قبل تصمیم گرفت تا از حراج و پیش فروش سکه، وارد این بازار شود. برهمین اساس هم تا مدت ها به فروش سکه از طریق حراج پرداخت و نهایت در هفته پایانی فروردین دستور توقف حراج سکه را صادر کرد.

در روزهای اخیر نیز پیش فروش سکه در بانک ملی با دستور بانک مرکزی متوقف شده است و مشخص نیست در آینده بازهم بانک مرکزی از این طرح ها برای مدیریت بازار سکه استفاده خواهد کرد

یا خیر.

قیمت سکه در ابتدای هفته رکورد 2 میلیون تومان را زد ولی طی دو روز اخیر مجدداً روند نزولی را گرفته و هم اکنون در دامنه قیمتی یک میلیون و 900 هزار تومان خرید و فروش می شود.
منبع: تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین