کد خبر: 175912322
تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هوادار نابینای استقلال می تواند با شکایت به مرجع قضایی برای از دست دادن یک چشم خود درخواست دیه کند.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سزاج24، یکی از هواداران استقلال در فینال جام حذفی بین دو تیم استقلال و خونه به خونه مازندران و در جریان سنگ پرانی تماشاگران دو تیم به یکدیگر از یک چشم نابینا شد. مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پیگیر وضعیت این هوادار مصدوم شدند و حتی وعده استخدام به این هوادار نابینا داده شد تا به نوعی از این هوادار دلجویی شود.

با این حال پاسخ یک سوال هنوز مشخص نیست اینکه وقتی یک هوادار دچار صدمه بدنی شده طبق قوانین می‌تواند درخواست دیه کند اما این دیه را چه کسی باید بپردازد؟ در گذشته در فوتبال ایران یک سرباز وظیفه در جریان بازی سپاهان در اصفهان به دلیل پرتاب مواد محترقه چشمانش را از دست داد و در نهایت مسئولان انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه سپاهان را مجبور به پرداخت دیه چشمان این سرباز کردند اما وضعیت این هوادار متفاوت است.

یکی از حقوقدانان کشورمان در این مورد گفت: طبق قوانین اگر مشخص نشود که  پرتاب سنگ یا شی هواداران کدام تیم به چشم این هوادار آسیب رسانده است او می‌تواند با شکایت به مراجع قضایی درخواست دیه کند و طبق قوانین حقوقی کشور، وقتی به یک فرد مسلمان صدمه بدنی زده شود و مشخص نشود که چه کسی به او ضربه زده طبق  قوانین دادگاه و قوه قضائیه رای به پرداخت دیه از بیت‌المال را می‌دهند.
منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین