کد خبر: 176519803
تاریخ انتشار: شنبه 22 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تیم ملی عربستان با هزینه های میلیاردی به دنبال کسب نتیجه در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل تیم های قدرتمند است.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، ۳۳ روز دیگر به بزرگترین رقابت ورزشی جهان یعنی جام جهانی باقی مانده است. به دومین تیم از گروه A مسابقات جام جهانی رسیدیم. عربستان رقیب همیشگی ایران در آسیا با بلندپروازی زیاد پا به عرصه رقابت ها می گذارد. سعودی ها برای رسیدن به جام جهانی پس از دو دوره غیبت و ناکامی از راه یابی به جام جهانی پس از ۱۲ سال می خواهند دوباره عرض اندام کنند.
*سرگردانی سعودی‌ها در انتخاب کادر فنی؛هزینه چند میلیاردی بی فایده!
۱-فان مارویک هلندی ناجی شد و بعد اخراج!

مارویک، سرمربی سرشناس و سابق تیم ملی هلند که موفق شده بود لاله های نارنجی را در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به فینال این مسابقات برساند، زمام هدایت تیم ملی عربستان را پیش از آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی به دست گرفت. ماوریک از سال ۲۰۱۵ زمام هدایت تیم ملی عربستان را به دست گرفت ولی تا سال ۲۰۱۷ و رساندن سعودی ها به جام جهانی ۲۰۱۸ مشکلی نداشت. البته در طی این دو سال مارویک به خاطر سفرهایی که به هلند داشت تا در یک برنامه تلویزیونی شرکت کند، مشکلاتی را با مسئولان فدراسیون سعودی پیدا کرده بود اما هیچ کس از فوتبال دوستان انتظار این را نداشتند که پس از رساندن عربستان به جام جهانی آن هم بعد از ۱۲ سال برکنار شود!
۲-ادگار بائوسای آرژانتینی تنها ۳ ماه دوام آورد!

به گزارش فارس، مارویک با گرفتن میلیاردها تومان از مبلغ فسخ قراردادش راهی هلند شد تا کارش را در شبکه تلویزیونی این کشور ادامه دهد. سعودی ها پس از گذشت چند هفته به سراغ ادگار بائوسا، سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین و وقت امارات رفتند. بائوسا که نتایج خوبی با امارات در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نگرفته بود و از راه یابی به جام جهانی بازمانده بود، پیشنهاد عربستان را فرصت طلایی برای حضور در مسابقات جام جهانی دانست اما نمی دانست که سعودی ها در تصمیماتشان ثبات ندارند. کمتر از ۳ ماه از مربیگری بائوسا در تیم ملی عربستان نمی گذشت که فدراسیون سعودی بیانیه ای منتشر کرد و خبر از اخراج این سرمربی سرشناس آرژانتینی داد! دلیل سعودی ها برای اخراج بائوسا این بود که در ۵ دیدار تدارکاتی اخیر این تیم نتایج قابل قبولی نگرفته است و آنها تصمیم به برکناری او گرفتند.

۳-خوان آنتونیو پیزی هموطن بائوسا؛ مربی سعودی‌ها در جام جهانی!

پس از گذشت چند روز از اخراج بائوسا سعودی ها از سرمربی جدید خود که به نظر می رسد سرمربی قطعی عربستان در جام جهانی خواهد بود، پرده برداشتند. خوان آنتونیو پیزی هموطن بائوسا زمام هدایت تیم ملی عربستان را گرفت. پیزی پیش از عربستان هدایت شیلی را برعهده داشت که موفق شده بود با این تیم قهرمانی کوپا آمریکا ۲۰۱۶ را فتح کند. سعودی ها در مدت ۳ ماه ۳ مربی عوض کردند که این نشان دهنده هزینه چند میلیاردی است که برای فسخ هر مربی پرداخت کردند. این سردرگمی آنها نشان دهنده این موضوع است که می خواهند با هر هزینه ای تیم ملی کنونی را در جام جهانی روسیه با موفقیت همراه کنند.
* دوران طلایی عربستان با اتمام نسل طلایی تمام شد(۱۹۹۴-۲۰۰۶)=۴ دوره حضور در جام جهانی

با نگاه به تاریخ فوتبال عربستان متوجه می شوید که دوران طلایی سعودی ها به برهه زمانی ۱۶ ساله ای برمی گردد که بازیکنان سرشناسی داشتند. سعید العویران، محمد الدعایه، سامی الجابر از جمله ستاره های عربستان هستند که از میان سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۶ بازی می کردند. عربستان ۴ بار در مسابقات جام جهانی حضور پیدا کرده است که به صورت متوالی در ۴ دوره ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۶ بوده است. با اتمام دوران فوتبالی نسل طلایی سعودی ها که در آن زمان همیشه یکی از قدرتمندترین رقبای ایران بود، دوران طلایی فوتبال عربستان نیز تمام شد. نسل جدید دیگر نمی توانست جایگاه نسل سابق را بگیرد و این افت و افول به وضوح در نتایجی که عربستان از سال ۲۰۰۶ به بعد گرفت، آشکار است. عربستان با نسل جدید خود ۲ دوره(۲۰۱۰-۲۰۱۴) از راه یابی به جام جهانی بازماند تا همان نسل جدید با تلاش فراوان موفق شدند دوره سوم را به جام جهانی راه پیدا کنند.

*عربستان در گروه اروپایی-آفریقایی-آمریکای جنوبی

سعودی ها در گروه یک مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند که با تیم های روسیه میزبان، اروگوئه و مصر رقیب هستند. با نگاه به تیم های رقیب عربستان متوجه می شوید که عربستان کار آسانی را پیش رو ندارد. روسیه در این مسابقات می خواهد از امتیاز میزبانی‌اش به نحو احسن استفاده کند و تیم یک دست و خوبی دارد. اروگوئه برای همه فوتبال دوستان آشناست و یکی از قدرت های همیشگی قاره آمریکای جنوبی و جهان است و به نوعی شانس اول صعود است. مصر این روزها نیز خلاصه می شود به محمد صلاح، ستاره این روزها فوتبال دنیا. صلاح این روزها با مسی و رونالدو مقایسه می شود و عربستان مقابل این تیم عربی-آفریقایی کار سختی پیش رو دارد.
*مهره‌های کلیدی سعودی‌ها(متکی به دو باشگاه الهلال و الاهلی)
۱-عبدالله المعیوف(گلر الهلال)

المعیوف دروازه بان اصلی تیم عربستان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهد بود. این گلر ۲۶ ساله عضو باشگاه الهلال است و به نظر می رسد بهترین گلر لیگ عربستان است. عملکرد عالی این گلر را در لیگ قهرمانان آسیا مقابل نمایندگان کشورمان مشاهده کرده ایم. الهلال برای تقویت المعیوف با همکاری فدراسیون عربستان الیور کان، دروازه بان اسطوره ای بایرن مونیخ و آلمان را به عنوان مربی او استخدام کرده است.
۲-سلمان الفرج(هافبک الهلال)

هافبک طراح و قلب تپنده سعودی ها در جام جهانی روسیه بدون شک سلمان الفرج، هافبک الهلال خواهد بود. الفرج بازیساز اول الهلالی ها در میانه زمین است و عملکرد عالی او را سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم که موفق شد با بازیسازی های خودش این تیم را به فینال لیگ قهرمانان برساند.
۳-تیسیر الجاسم(هافبک الاهلی)

هافبک با سابقه الاهلی عربستان که با ۳۲ سال سن هنوز هم یکی از مهره های تاثیرگذار این تیم و تیم ملی عربستان است. با وجود پا به سن گذاشتن الجاسم ولی هنوز هم می تواند به عنوان یک هافبک بازیساز در کنار الفرج به تیم ملی عربستان در جام جهانی روسیه کمک کند.

*سیستم بازی سعودی ها

سیستم بازی عربستان با هدایت پیزی، سرمربی آرژانتینی برخواسته از سبک فوتبال آمریکای جنوبی است و تاکتیک هجومی دارد. ۴-۴-۲ سبک بازی سعودی ها در جام جهانی خواهد بود.
*نقاط قوت و ضعف

با نگاه به ترکیب تیم ملی عربستان تنها نقطه ضعف آنها خط حمله است که مهاجم طراز اول ندارند ولی در مقابل در خط دفاع و میانه بازیکنان خوبی را در ترکیب خود دارند و به نوعی خط دفاع آنها نقطه قوتشان است.
منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین