کد خبر: 176669986
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اقبال شاکری:

عضو سابق شورای شهر گفت: با انتخاب های صورت گرفته و اعضای باقیمانده برای پست مدیریت شهری تهران شورای شهر نشان داد که دیگر فرصتی برای جبران مافات ندارند و مکارم و افشانی قادر به اداره شهر تهران نیستند.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

   به گزارش سراج24، اقبال شاکری با اشاره به تاثیر گذاری نگاه های سیاسی بر انتخاب شهردار تهران گفت: متاسفانه با انتخاب های صورت گرفته واعضای باقیمانده برای پست مدیریت شهری تهران نمایندگان شورای شهرنشان دادند که دیگر فرصتی برای جبران مافات ندارند و فرصت انتخاب فرد با صلاحیت برای این حوزه را از دست داده اند. شاید بعد از استعفای نجفی نمایندگان فرصت مغتنمی داشتند تا برای آخرین بار گزینه مطلوبی را برای  مدیریت شهری تهران انتخاب کنند در حالی که انتخاب های آنها یک بار دیگر نشان داد که نگاه های حاشیه ای وخارج از شورا منجر به عدم انتخاب گزینه های قوی تر توسط اعضای شورای شهر شود.

وی درخصوص آینده اعضای باقی مانده از لیست شهرداری تهران گفت: بی شک از بین نامزدهای معرفی شده دو نفر باقیمانده آقایان مکارم حسینی وافشانی با توجه به سوابق مدیریتی و رزومه کاری آنها قادر به اداره شهر تهران به نفع مطلوب نخواهند بود از این رو به روشنی میتوان پیش بینی کرد که آنها با  مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد و امکان اینکه به سرعت بتوانند تحولاتی در شهر ایجاد کنند بسیار کم خواهد بود.  

شاکری دراین باره افزود: مسلما حضور آقای مکارم حسینی به عنوان سرپرست برای مدیریت شهری تهران کفایت نمی کند. به نظرم اعضای شورای شهر یک بار دیگر در برابر انتخاب دشواری قرار گرفته اند ویک بار دیگر باید پاسخگوی شهروندان تهرانی باشند. امیدوار هستیم یک بار دیگر شاهد اتفاقات و استعفاهایی مکرری  که در دوران مدیریت  نجفی رخ داد نباشیم؛ بی شک دو گزینه پایانی به هیچ وجه مناسب شهرداری تهران نیستند.

این عضو پیشین شورای شهر تهران با اظهار اینکه نمی توان منتظر ارائه گزینه های مطلوب مدیریت شهری بود خاطر نشان کرد: متاسفانه سیاسی کاری شورای شهر تهران یک بار دیگر نشان داد که گزینه های بهتر را به دلیل برتری طلبی های حزبی کنار می گذارد و شورای شهر به علت عدم توافق داخلی نتوانسته به نتیجه روشنی در انتخاب شهردار مطلوب به دور از فشارهای خارجی ومسائل حاشیه ای برسد از این رو انتظار معرفی وانتخاب  گزینه های برتر از این شورا دوراز انتظار است.

وی با اشاره به سوگند وتعهد اعضای شورای شهر افزود: اعضای شورای شهر سوگند خورده اند تا  مسائل شهر تهران ومتناسب اون موضوعات مورد نیاز نظام را در مدیریت شهری  پیگیری کنند از این رو از آنها انتظار می رود مسائل سیاسی وجناحی را با انتخاب شهردار آغشته نکنند.

شاکری ادامه داد: از این رو بنا به این سوگند وتعهد انتظار می رفت که نمایندگان شورای پنجم گزینه های برتر را برای مدیریت شهری دعوت می کردند، در حالی که آنها یکی دوگزینه ای که انتخاب بهتری بودند را کنار گذاشته و افراد با صلاحیت, حرفه ای و با سابقه و توانمند را از دایره انتخاب ها بیرون کردند. از این رو نمی توان انتظار داشت با باقی ماندن اعضای نهایی مدیریت شهری تهران شهر منتظرتحولی باشد یا در شهر تحول توسعه ای وفرهنگی واجتماعی ایجاد شود.
منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین