کد خبر: 176678673
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرد سابقه دار که از سوی پلیس تحت تعقیب قرار داشت در یک عملیات تعقیب و گریز با شلیک گلوله پلیس کشته شد.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، ساعت 10:45 دقیقه شامگاه پنجشنبه 20 اردیبهشت، مأموران کلانتری 151 یافت آباد هنگام گشت در خیابان با یک خودرو پژو 206 رو به رو شدند که شماره پلاک آن از سوی مرکز پلیس به‌عنوان خودرو یک متهم فراری اعلام شده بود. نخستین بررسی‌ها نشان داد این خودرو متعلق به یک متهم 38 ساله سابقه دار است که از ماه‌ها قبل با صدور حکم جلب از سوی دادگاه عمومی و انقلاب و دادسرای یافت آباد تحت تعقیب بوده است. با مشخص شدن این موضوع مأمور کلانتری و سرباز جوان سوار بر خودرو سمند اقدام به تعقیب خودرو متهم کردند اما راننده پژو وقتی با دستور ایست پلیس روبه‌رو شد به‌جای اینکه تسلیم شود پایش را روی گاز گذاشته و بدین ترتیب تعقیب و گریزی عجیب در خیابان‌های شهر آغاز شد.

فرار متهم سابقه دار

مأموران چندین بار دیگر به راننده پژو دستور ایست دادند اما وی بدون توجه به اخطارها به‌ فرار ادامه داد. او ابتدا وارد 15 متری یافت آباد شده و از آنجا وارد بزرگراه فتح شد. در این تعقیب و گریز خودرو پلیس چندین بار به خودرو متهم فراری رسید اما او با تصادف‌های عمدی توانست از دام پلیس فرار کند.تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه مأموران موفق شدند در بزرگراه فتح راه را بر خودرو متهم ببندند اما مرد جوان با تغییر مسیر ناگهانی در خلاف جهت خودروها شروع به رانندگی کرد ولی دقایقی بعد مجبور به توقف شد و این بار با پیاده شدن از خودرو در میان خودروهای عبوری شروع به دویدن کرد.

مأموران نیزبا دیدن این صحنه به ناچار پای پیاده به تعقیب متهم پرداختند. مرد جوان خود را به نرده‌های وسط بزرگراه رساند و از نرده اول عبور کرد. در این هنگام مأمور کلانتری مدام تیر هوایی شلیک کرده و از متهم می‌خواست که خود را تسلیم کند، اما مرد سابقه دار بی‌توجه به هشدارهای مأموران خود را به فضای سبز بین اتوبان رسانده و از نرده دوم نیز عبور کرد. در این میان مأمور کلانتری به سمت او نشانه گرفته و دو تیر شلیک کرد.

شلیک دوتیر به قفسه سینه و پهلوی متهم فراری او را زمینگیر کرد. در همین هنگام یک خودرو پراید که در مسیر سرعت بزرگراه در حرکت بود به‌دلیل تاریکی شب ناگهان با خودرو پژو متهم فراری برخورد کرد و از آنجایی که سرعت خودرویش زیاد بود تصادف شدیدی در بزرگراه رخ داد و راننده پراید به علت شدت جراحاتی که دیده بود به بیمارستان انتقال داده شد.
مواد مخدر داخل خودرو 206

پس‌ از مرگ مرد سابقه دار هنگام فرار، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. با حضور بازپرس جنایی و تیم تحقیق در محل حادثه جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد.از سویی در بازرسی از خودرو پژو 206 متهم فراری، 31 بسته شیشه، مقداری شیره تریاک، شمشیر و سه قمه کوچک کشف شد.

بازپرس جنایی دستور بررسی تخصصی این حادثه و همچنین این موضوع را که مأمور پلیس هنگام تیراندازی قوانین به‌کارگیری سلاح را رعایت کرده یا خیر صادر کرد.
منبع: روزنامه ایران
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین