کد خبر: 176864113
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون اول رئیس جمهور در جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت که "عواملی در داخل و خارج کشور مصمم هستند که در بازار ارز اختلال ایجاد کنند که تلاش می کنیم با برنامه ریزی های دقیق با آنها مقابله کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه، 23 اردیبهشت) پارلمان درباره مسائل ارزی کشور برگزار شده است، گفت: در این جلسه که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و نیز ولی‌اللّه سیف رئیس‌کل بانک مرکزی حضور داشتند، مسائل ارزی کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت که "عواملی در داخل و خارج کشور مصمم هستند که در بازار ارز اختلال ایجاد کنند که تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق با آنها مقابله کنیم".

عضو هیئت‌رئیسه مجلس به بخش دیگری از اظهارات معاون اول رئیس‌جمهور اشاره و تصریح کرد: جهانگیری گفت که برای تأمین ارز کالاهای اساسی هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و تأمین می‌شود؛ البته عوامل مختلفی در تلاش بودند که بتوانند اختلالی در نظم اقتصادی کشور ایجاد کنند که این مسیر را همچنان دنبال می‌کنند، ما نیز در دولت برنامه‌ریزی‌های لازم را برای مقابله و جلوگیری از آثار این اقدامات انجام دهیم.

رنجبرزاده ادامه داد: معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش در جلسه غیرعلنی امروز پارلمان که به بررسی علل نوسانات موجود در بازار ارز اختصاص داشت، گفت "انتظار برخی این بود که بعد از لغو برجام از سوی ترامپ، مردم به‌سمت خرید کالاها هجوم بیاورند، اما مردم روال عادی زندگی خودشان را طی می‌کنند؛ تقریباً انتظار ترامپ و دیگران در داخل محقق نشد و برای تأمین ارز مشکلی نداریم و از طُرق مختلف تأمین خواهد شد".

وی اضافه کرد: آقای جهانگیری در این جلسه گفت که "بعضی‌ها می‌خواستند ارز را خریداری کرده و در منزل نگه‌داری کنند، اما با ایجاد سامانه‌هایی که برای کنترل ارز برنامه‌ریزی کردیم، مانع این کار شدیم. اولویت اول، تأمین نیازهای داخلی است و اولویت بعدی، مسائلی نظیر تأمین نیازهای مسافرین، ارز دانشجویان و دیگر موارد است".

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به برنامه‌های دولت برای مقابله با جنگ ارزی اشاره و تأکید کرد: معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد که "دولت برنامه‌هایی برای کنترل بازار ارز پیشِ‌رو دارد که اجرای آنها نیازمند هماهنگی‌هایی بین همه قواست که دستور مقام معظم رهبری را در این زمینه گرفته‌ایم. پیشنهاداتی خدمت ایشان ارائه شده و ایشان هم به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرده‌اند تا همکاری‌های لازم را با دولت در جهت تنظیم بازار ارز، ثبات این بازار و تأمین ارز مورد نیاز کشور در موضوع صادرات و واردات و دیگر مسائل با دولت داشته باشند".
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین