کد خبر: 177062832
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دختر رئیس جمهور آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده است از این مساله ابراز خرسندی کرد که هفته آینده برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس به این شهر بازخواهد گشت.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده است از این مساله ابراز خرسندی کرد که هفته آینده برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس به این شهر بازخواهد گشت.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: با خوشحالی زیاد به قدس برمی گردم... حضور در هیات محترم رئیس جمهور ترامپ و دولت وی که نماینده ملت آمریکا در این جشن بزرگ افتتاح سفارت جدیدمان در قدس است، مایه افتخار من است.

وی افزود: منتظر شرکت در مراسم جشن ۷۰ امین سالروز تاسیس اسرائیل (۷۰ امین سالروز فاجعه اشغال فلسطین) هستم و می دانم که آینده درخشانی در انتظار ماست.

ایوانکا ترامپ تصریح کرد که ما برای آینده بی حد و مرز ائتلاف آمریکایی ـ اسرائیلی و برای صلح دعا می کنیم.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی به همراه هیات واشنگتن به ریاست جارد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ و ایوانکا همسر وی، جان سولیوان معاون وزیر خارجه و استفان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا از حاضران در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس خواهند بود.

گفتنی است که مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس در تاریخ ۱۵ مه جاری و همزمان با سالروز فاجعه اشغال فلسطین توسط گروهک های صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ برگزار خواهد شد و اقدام کاخ سفید در زمینه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر جانبداری کامل از تل آویو است که حقوق فلسطینیان را سلب کرده است.

این تصمیم همچنین مغایر توافقنامه های بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل در حمایت از حق فلسطینیان و در مخالفت با پایتختی قدس برای اسرائیل است.
منبع: مهر
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین