کد خبر: 177062842
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مادر نخستین شهید تفحص سوریه گفت: پسرم به خاطر حضرت زینب(س) رفت و انشالله این شهادت را خدا قبول کند. پسر من شاگرد مکتب حضرت علی اصغر(ع) و حضرت علی اکبر(ع)بود.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، در جریان چندین سال دفاع غیورانه مدافعان حریم عقیله بنی هاشم و مردم مظلوم سوریه علیه تروریست‌های تکفیری، تعداد بی‌شماری از ابدان مطهر شهدا به دلایل مختلفی از جمله درگیری‌های شدید یا اینکه منطقه در محاصره تروریست‌ها بوده، جا مانده یا مفقود شده‌اند.

گروه‌های تفحص شهدا جهت پیدا کردن پیکرهای پاک شهدا شروع به تفحص کرده‌اند که شهید مدافع حرم"صبور میرزایی"نخستین شهید تفحص لشکر پرافتخار فاطمیون است. این شهید 21 ساله به مدت سه سال داوطلبانه و برای دفاع از حریم اهل بیت با نام جهادی"حکمت مددی" به سوریه می‌رفت که طی این مدت، چندین مرتبه زخمی و جانباز شده بود و در نهایت در تاریخ 19 اسفند ماه سال گذشته حین تفحص پیکرهای شهدا در منطقه "خناسه"به روی مین‌های به جا مانده از گروه‌های تروریستی رفته و به آرزوی دیرین خود رسید و به یاران شهیدش پیوست.

خانواده و همرزمان شهید در 19 اردیبهشت ماه در معراج شهدا با پیکر مطهر این شهید دیدار و وداع کردند. پدر شهید نیز از رزمندگان لشکر فاطمیون است و هرگاه پسر باز می‌گشته، پدر سلاح را به دست می‌گرفته و راهی سوریه می‌شده و هر زمان که پدر بر می‌گشته، پسر سلاح را به دست گرفته و راهی دیار دفاع می‌شده است. اما پسر زودتر از پدر خود را به قافله شهدا می‌رساند هرچند راهش را پدر همچنان تا نابودی تروریست‌های تکفیری ادامه می‌دهد.

"امینه علیزاده"مادر اولین شهید تفحص لشکر فاطمیون در گفتگو با خبرنگار تسنیم درباره پسرش چنین می‌گوید:"صبور دومین فرزندم بود. شهادت را خیلی دوست داشت و رضایت من و پدرش را برای رفتن گرفت.بی بی زینب(س) هم به من صبر داده است و راضی هستم پسران دیگرم هم برای دفاع بروند."

این مادر شهید در ادامه می‌گوید:"پسرم به خاطر حضرت زینب(س)رفت و انشالله این شهادت را خدا قبول کند.پسر من شاگرد مکتب حضرت علی اصغر(ع) و حضرت علی اکبر(ع) بود و از این عزیزان که بیشتر نبود."

"احمد مددی"دایی شهید می‌گوید:"من خودم هم رزمنده هستم. صبور از دوران کودکی همراه و پیش من بود. برای رفتن به سوریه نیز او را خیلی تشویق کردم. خودش عاشق شهادت بود. تمام خانواده ما شهادت را دوست دارند و جزءخانواده‌های شهدا هستیم."

دایی شهید می‌گوید:"دو برادر من در افغانستان به دست طالبان به شهادت رسیده‌اند. یک مرتبه عمه صبور به او گفت:"چند مرتبه به سوریه رفته ای، دیگر نرو" ولی صبور گفت که: "عمه من شهادت را دوست دارم." 5 اسفندماه صبور با من تماس گرفت و گفت:"کربلا رفته‌ام و دوباره می‌خواهم بروم."گفتم:"خوش به سعادتت، دایی جان تو خواهرزاده من هستی دست من را هم بگیر."

مددی در ادامه می‌گوید:"من هم شهادت را دوست دارم. ما از شهادت صبور خوشحال هستیم و انشالله به حق امام حسین(ع)دستگیر ما هم باشند. پدر شهید زمانی که چند روز پیش برای دیدن پیکر پسرش به معراج آمد، به من گفت:"من به شهادت پسرم راضی هستم و از بی بی زینب(س) می‌خواهم که دست ما را هم بگیرند."

"شکور میرزایی"، برادر بزرگتر شهید درباره خصوصیات اخلاقی شهید می‌گوید:"اخلاق برادرم خیلی خوب بود و شهادت را دوست داشت." برادر کوچکتر شهید "آصف میرزایی"که 16 ساله است، می‌گوید:"من هم می‌خواهم به سوریه و از حرم حضرت زینب(س)دفاع کنم و مثل برادرم شهید شوم."
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین