کد خبر: 177062843
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر ورزش و جوانان گفت: روزهای طلایی تکواندو ایران در پیش است اما مهم این است با برنامه و تلاش به آرمان های خود در این رشته ورزشی دست پیدا کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از تمرینات تیم ملی تکواندو و در جمع ملی‌پوشان اظهار داشت: از سال گذشته تلاش کردیم تا با برنامه‌ریزی بلندمدت برای مسابقات المپیک 2020 و همچنین بازی‌های آسیایی جاکارتا کار خود را آغاز کنیم و از همه فدراسیون‌ها خواستیم برنامه‌های متصل به بازی‌های آسیایی و المپیک را به ما ارائه تا ما از آنها پشتیبانی کنیم. خوشبختانه در حال حاضر 95 درصد ترکیب اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا مشخص شده است و تنها در برخی رشته‌ها همچنان وضعیت بلاتکلیف است.

وی تاکید کرد: به موفقیت تکواندو در بازی‌های آسیایی امیدوار هستیم چرا که این رشته از زمان حضور در بازی‌های المپیک سیدنی برای اولین بار همواره در میان رشته‌های افتخارآفرین ورزش ایران قرار داشته است ما تا پیش از المپیک سیدنی تنها شاهد مدال‌آوری رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری در المپیک بودیم اما از المپیک سیدنی به بعد تکواندو نیز به اضلاع رشته‌های مدال‌آور ما اضافه شد.

وزیر ورزش تصریح کرد: فدراسیون تکواندو نیز برای موفقیت در بازی‌های آسیایی برنامه دقیقی دارد و فکر می‌کنم با توجه به سوابق و تجربیات مدیریتی در این رشته شاهد موفقیت تکواندو در بازی‌های آسیایی باشیم. رئیس فدراسیون نیز به ما قول داده است در جاکارتا حماسه‌ای بزرگ برای ورزش ایران بیافریند و این موضوع ما را به موفقیت رشته تکواندو دلگرم کرده است.

سلطانی‌فر ادامه داد: فکر می‌کنم در توان تک‌تک بازیکنان تیم ملی پتانسیل‌ لازم برای موفقیت وجود دارد و دلیل این موضوع نیز استعدادهای بسیار زیاد رشته تکواندو در سراسر کشور است که این موضوع پشتوانه خوبی را برای این رشته فراهم کرده است. به امید خدا روزهای طلایی تکواندو در پیش است و تنها مهم این است که برای موفقیت برنامه‌ داشته باشیم و تلاش کنیم تا به آرمان‌های خود برسیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم در مسابقات بازی‌های آسیایی مشکل خاصی برای بازیکنان تیم ملی پیش نیاید تا بیش از گذشته دل مردم ایران را شاد و پرچم کشورمان را بر فراز دهکده مسابقات به اهتزار در بیاوریم. شما نمایندگان ملت بزرگ با سابقه 10 هزار ساله هستید و وظیفه سنگینی را برای نمایندگی این ملت در میادین بزرگ بر دوش خود دارید. امیدوار هستیم نتایج رشته تکواندو در بازی‌های آسیایی بهتر از گذشته باشد و در این راه باید کمک کنیم حواشی این رشته کمتر باشد چرا که حاشیه‌ها آفت این رشته هستند.

وزیر ورزش افزود: خوشبختانه در حال حاضر با لطف خداوند و همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک شاهد وحدت خوبی در ورزش کشور هستیم و ما نیز در وزارت ورزش تلاش می‌کنیم در حد بضاعتمان امکانات خوبی برای رشته‌های ورزشی فراهم کنیم.

سلطانی‌فر در ادامه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تا قبل از سال 2000 رشته‌های وزنه‌برداری و کشتی تنها رشته‌های مدال‌آور ما در المپیک بودند. اما از المپیک سیدنی به بعد تکواندو نیز به جمع این رشته‌ها اضافه شود. تکواندو به دلیل حضور استعدادهای موجود در این رشته در حال حاضر به سطحی رسیده است که مدال‌آوری در آن جزو مطالبات مردم شده است. خوشبختانه فدراسیون تکواندو نیز با تثبیت مدیریت خود وضعیت خوبی را حکمفرما کرده است و از این رشته انتظار داریم در بازی‌های آسیای جاکارتا، المپیک جوانان و المپیک 2020 توکیو نتایج خوبی را کسب کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تکواندو ایران در حال حاضر به سطحی رسیده است که در میان قدرت‌های درجه یک دنیا قرار دارد و در تمامی مسابقات روی سکو قرار گرفته است این شرایط باعث شده است تا ما حساب ویژه‌ای روی تکواندو باز کنیم و با همگرایی و همکاری بین وزارت و کمیته تلاش خواهیم کرد در بحث پشتیبانی حمایت لازم را از تکواندو و سایر رشته‌های ورزشی کشور داشته باشیم.
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین