کد خبر: 177103954
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است دروازه بان پرسپولیس از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل شده و باید ثبات و ارتقای اجتماعی پیدا کند.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، بیژن ذوالفقارنسب درباره دیدار تیم‌های پرسپولیس و الجزیره امارات که با برتری 2 بر یک و صعود نماینده کشورمان در لحظات پایانی همراه بود، گفت: فکر می‌کنم این بازی خیلی از مشکلات و تنگناهای اساسی پرسپولیس را نشان داد، مشخص شد آنجایی که پرسپولیس نیاز به پیروزی و انجام یک برنامه تهاجمی و سازمان‌یافته دارد دچار مشکل می‌شود. پرسپولیس در بازی‌های پایاپای و زمانی که نتیجه مساوی است و حتی در مواقعی که حریف ضعیف‌تر از خودش هست با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: درست است در بازی مقابل الجزیره شاید 75 درصد بازی در اختیار پرسپولیس بود اما کار برنامه‌ریزی‌شده از پرسپولیس آن‌چنان وجود نداشت. خط هافبک وظیفه باز کردن بازی و موقعیت‌سازی برای فورواردها را داشت که در این کار موفق نبود و با مشکل مواجه شد.

ذوالفقارنسب با بیان اینکه بازیکنان پرسپولیس در این مسابقه سطحی بالاتر از معمول را نداشتند، خاطرنشان کرد: این دیدار یک بازی معمولی و احساسی از جانب پرسپولیس بود اما به هر صورت آنها موفق شدند از این مرحله گذر کنند. به‌خلاف اینکه در روز‌های اخیر الجزیره خیلی بد معرفی شده بود اما به‌نظر من این تیم، تیم خوبی بود و بازیکنان باهوشی داشت. آنها در زمانی که صاحب توپ بودند دارای موقعیت می‌شدند. شاید در مجموع 4، 5 ضربه به دروازه پرسپولیس زدند اما همه این موقعیت‌ها خطرناک بود که یکی از آنها هم تبدیل به گل شد. یک توپ دیگر نیز به‌صورت غیرمنتظره از دست بیرانوند جدا شد و به اوت رفت.

این کارشناس فوتبال تأکید کرد: کادر فنی پرسپولیس باید به‌دفعات این بازی را نگاه و به عملکرد خط میانی تیم‌شان دقت کند، خطی که در این بازی بسیار بی‌ثبات بود. من هم مانند همه ایران از این پیروزی خوشحال هستم، اما به‌نظرم این مسابقه چشم‌وگوش‌های برانکو را بیشتر باز خواهد کرد، ثابت شد که پرسپولیس در خط میانی به بازیکنانی با کلاس بالاتر احتیاج دارد.

ذوالفقارنسب درباره عملکرد بیرانوند در بازی با الجزیره و اینکه برخی از هواداران پرسپولیس به‌دلیل اعتراض نسبت به عملکرد این دروازه‌بان در پایان بازی از سرپرست باشگاه‌شان خواستار جدایی وی شدند، به تسنیم گفت: بیرانوند ممکن است دچار مشکلات روحی و روانی شده باشد. این دروازه‌بان باید از لحاظ شخصیتی مقداری ثبات و ارتقای اجتماعی پیدا کند و می‌تواند جایگاهش را خیلی خوب به دست بیاورد. فکر می‌کنم بیرانوند با رفتارهای خوب و روحیه جوانمردانه می‌تواند به شرایط خوبی دست پیدا کند. باید روی این بازیکنان که قابلیت بدنی و خلاقیت فنی مناسبی دارند به‌لحاظ اخلاقی و روحی و روانی کار شود.

کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از اینکه لیست نفرات دعوت‌شده به تیم ملی قبل از بازی‌های نمایندگان ایرانی در آسیا اعلام شده بود گفت: معمولاً این کار را انجام نمی‌دهند که این کار باعث تعجب بود، نمی‌دانم فدراسیون فوتبال چرا این کار را انجام داد. فدراسیون باید مدیرانی داشته باشد که تجربیات بالایی داشته باشد. اگر یک مدیر باتجربه ورزشی در فدراسیون وجود داشت از اعلام لیست جلوگیری می‌کرد، آن هم در حالی که فیفا نه خواهان این لیست بود و نه عجله‌ای وجود داشت.
منبع: تسنیم
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین