کد خبر: 177377133
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر کشور لبنان در نشستی که مقامات سابق اطلاعاتی آمریکا و عربستان در آن حضور داشتند، از خروج آمریکا از برجام استقبال و در ادامه اتهامات تندی علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از سراج 24:

به گزارش سراج24، «نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان امروز در دومین نشست «موسسه بیروت» در امارات حضور یافت و از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران استقبال کرد.

در نشست این موسسه که سازمانی غیردولتی و سیاسی است، شخصیت‌های دیگری مانند «ترکی الفیصل» رئیس سابق سرویس اطلاعات عربستان و «دیوید پترائوس» رئیس سابق سیا حضور داشتند.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره» لبنان، المشنوق که از سیاستمداران نزدیک به «جریان ۱۴ مارس» و نزدیک به عربستان است، مدعی شد: دولت سابق آمریکا با تلاش چند ساله، توافق هسته‌ای با ایران را محقق کرد اما میزان ویرانی‌هایی  را که نقش و مداخلات ایران در منطقه به جا گذاشت، نادیده گرفت و این سیاست نتوانست مانع از ایران برای شلیک ۱۰۲ موشک بالستیک به خاک عربستان شود اگرچه حوثی‌ها وظیفه این رویارویی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد طرح آمریکا در منطقه بر چهار اصل استوار است؛ اول: توقف غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران برای همیشه، دوم: عدم ارتقا و شلیک موشک‌های بالستیک که فقط ۱۰۲ بار علیه عربستان استفاده شد، سوم: بازرسی سرزده از سایت‌های هسته‌ای ایران و چهارم: توقف افزایش نفوذ ایران در منطقه عربی و غیر عربی.

 المشنوق ادامه داد: مسأله «عربیت» در گذشته، حال و آینده «مسأله هویت» است، علیرغم همه آنچه ایران در منطقه مداخله ایران در هیچ کشوری انجام نشده جز اینکه باعث جنگ در آن شده است.

نهاد المشنوق طی رقابت‌های انتخاباتی لبنان که هفته گذشته انجام شد، نیز علیه ایران و حزب الله و به نفع ۱۴ مارس (المستقبل و متحدانش) تبلیغ می‌کرد.

منبع: فارس
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین